Gandrīz trīs minūšu garais video radīts sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, lai stāstītu par Latviju kā zemi, kur dzīvo unikāla, atvērta, radoša un uzticama tauta. Līdz ar to, Latvijas starptautiskā atpazīstamība tiek veicināta jau pirms 2015.gada 1.janvāra, kad Latvija pārņems no Itālijas vadību prezidentūras ES Padomē.

Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone uzsver, ka video radīts, lai atgādinātu visai Eiropas Savienībai par lietām un vērtībām, ar kurām mums jālepojas un jādalās ar pasauli. Mēs centāmies parādīt savu gara stiprumu, savu varēšanu un to, kas mums, atšķirībā no citiem, ir dots. Pēc notikumiem bagātā 2014. gada, kad Rīga un Latvija atrodas kultūras pasaules uzmanības centrā, prezidentūra ES Padomē ir nākamais atbildīgais uzdevums. Video vēstījums ilustrē Latviju kā valsti kas godīgi un uzticami pildīs savu lomu prezidentūras laikā.

 

 

Projekta galvenā mērķauditorija ir ārzemnieki, tomēr vispirms kampaņa uzrunā tieši tos Latvijas iedzīvotājus – vēstniekus, uzņēmējus un jebkuru citu pilsoni, kuri vēlas par savu valsti pastāstīt pasaulei un kam ārzemēs jāveido priekšstats par Latviju.

Video kā informatīva liriskā atkāpe tiks demonstrēts ārvalstu delegācijām, politiķiem un diplomātiem, kuri piedalīsies lēmumu pieņemšanas procesos Latvijas prezidentūras laikā. Jau kopš trio prezidentūras sākšanās šī gada 1. jūlijā, kad prezidentūru pārņem Itālija, video stāsts par Latviju tiek izmantots Latvijas prezidentūras popularizēšanai. Tā mērķis ir skatītājus ieintriģēt, raisot vēlmi uzzināt par Latviju vairāk pašiem.

 

Video iespējams noskatīties Latvijas Institūta oficiālajā Youtube kanālā: https://www.youtube.com/watch?v=CtnIUr8Q4E4#t=123