Piektdien, 23.decembrī plkst. 11.00 Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga piedalīsies svinīgā pasākumā Rīgas pilsētas sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers”, kurā Stokholmas Latviešu skolas pārstāvji pasniegs paštaisītus Ziemassvētku apsveikumus centra 400 iemītniekiem. Pasākumā kopā tiks aicināti centra iemītnieki un personāls.

Stokholmas Latviešu skola ir viena no 31 skolām ārpus Latvijas, kas atsaucās Latvijas Institūta aicinājumam iepriecināt Latvijā dzīvojošos seniorus Ziemassvētkos. Starp 23 sociālās aprūpes centriem, kas iesaistījās akcijā, Gaiļezerā dzīvo vislielākais iemītnieku skaits – 400. Pēc čakla vairāku nedēļu darba skolas sestdienās apsveikumi ir gatavi, un tos uz centru nogādās skolas pārstāve Aira Miķelsone ar ģimeni. Starp daudzajiem sagatavotajiem apsveikumiem ir arī Latvijas prezidenta (1922-1927) Jāņa Čakstes mazmazmeitas gatavotais sveiciens.

Stokholmas Latviešu skolas mērķis ir pulcināt bērnus Zviedrijā un veicināt viņos latvisko identitāti, palīdzot iemācīties un attīstīt latviešu valodas un literatūras pamatus, ģeogrāfiju, vēsturi un latviešu tradīcijas, kā arī, pats svarīgākais, iegūt jaunus, latviski runājošus draugus.

Atgādinām, ka Latvijas Institūta veidotās akcijas ietvaros kopā tika sagatavoti ap 2200 apsveikumi no 17 valstīm, kas šobrīd ir ceļā uz 23 aprūpes centriem visā Latvijā.

Foto no Londonas latviešu skolas arhīva