2017.gada 16.novembrī Rūjienā tiešās pārvaldes iestāde “Latvijas institūts” (turpmāk – LI) sadarbībā ar Rūjienas senioru māju rīkos svinīgo pasākumu, kura laikā Latviešu skolas "Jumītis" Īrijā, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nogales skola "Zīļuks", Lesteras Latviešu skolas Lielbritānijā un Latviešu skolas Ālandu salās audzēkņu darinātie sveicieni valsts svētkos tiks pasniegti senioriem, pasākumā piedaloties diasporas skolu patronesei valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei un Latviešu skolas "Jumītis" Īrijā audzēkņiem. 
 
Turpinot iesāktās tradīcijas, otro gadu pēc kārtas sociālās kustības #GribuTeviApakaļ ietvaros latviešu diasporas skoliņu audzēkņi darināja apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem. Šogad, Latvijas valsts simtgades priekšvakarā, apsveikumi darināti valsts svētku tematikā. Kopā ar bērnu sveicieniem uz Latviju atceļoja arī vēstules, kurās diasporas bērni un skolotāji iepazīstināja ar sevi un savu ikdienu latviskajā skolas vidē.
 
Šogad akcijā piedalās 30 sociālie aprūpes centri Latvijā, 32 latviešu skoliņas ārvalstīs, pārstāvot latviešu bērnus Eiropā, ASV, Dienvidamerikā un Austrālijā, kā arī sešas bērnu mākslas skolas Latvijā un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija. 
 
Bērni kopumā radījuši 2473 sveicienus senioriem valsts svētkos un Latvijas valsts simtgades priekšvakarā šie sveicieni tiks nodoti senioriem sociālās aprūpes centros Latvijā. 
 
Svinīgā pasākuma laikā seniorus ar muzikālu un māksliniecisku priekšnesumu Sociālās aprūpes centrā Rūjiena no plkst.16 priecēs Valmieras Drāmas teātra aktieris Kārlis Neimanis, Latviešu skolas "Jumītis" Īrijā un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas audzēkņi. 
 
Ar šo aktivitāti LI vēlas stiprināt latviešu diasporas jaunākās paaudzes piederību Latvijas valstij, raisīt audzēkņos interesi par Latvijas valsts simboliem un atgādināt par vecākās paaudzes cilvēkiem, kas ir auguši kopā ar Latvijas valsti.
 
Par iesaistīšanos diasporas projektā LI pauž pateicību Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, Gulbenes mākslas skolai, Jūrmalas Mākslas skolai, Ogres mākslas skolai, Dobeles Mākslas skolai, Skrīveru mūzikas un mākslas skolai, Talsu Mākslas skolai un Valkas J.Cimzes ģimnāzijai.
 
Foto: Londonas Latviešu skoliņa