Turpinot 2019. gadā aizsākto sadarbību ar Latvijas sabiedriskajiem medijiem, Latvijas Institūts piedāvā Latvijas televīzijas (LTV) izklaidējoši informatīvā raidījuma „Kultūrdeva” sižetu adaptāciju starptautiskai auditorijai. Videostāsti par Latvijas talantu radošiem meklējumiem šodienas globālo izaicinājumu kontekstā būs subtitrēti angļu valodā un pieejami Latvijas Institūta (LI) uzturētajā valsts oficiālajā portālā www.latvia.eu, kā arī LI sociālajos tīklos. Sižeti izvēlēti ar mērķi ārvalstu auditorijai piedāvāt jaunu skatu uz Latvijas dabas un apkārtējās vides resursiem.

2019. gada nogalē LI uzsāka sadarbību ar Latvijas sabiedriskajiem medijiem piedāvājot vietnē www.latvia.eu sabiedrisko mediju tīmekļa vietnes www.eng.lsm.lv publicētās ziņas angļu valodā.

LI pamatuzdevums ir rūpēties par Latvijas tēlu ārvalstīs, tāpēc šī sadarbība ar LTV ir būtisks solis ceļā uz kvalitatīvas un ticamas informācijas piegādi ārvalstu lasītājam,

Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane – Moora par šo sadarbību saka: ”Latvijā ir tik daudz izcilu un pašpietiekamu personību, kuri neatlaidīgi un pacietīgi īsteno savas radošās idejas, kuri ikdienā neparādās mediju annālēs, tomēr ieraudzīti pārsteidz ar savu pārliecību – mums tik ierasto, viensētas gudrību risinājumu globālām problēmām. Īstais laiks par to stāstīt arī citiem.”

LTV programmu direktore Rita Ruduša pauž gandarījumu par Latvijas Institūta iniciatīvu. “Mēs priecājamies, ka LTV radītais kvalitatīvais saturs palīdzēs popularizēt Latvijas kultūru pasaulē. Latvija var lepoties ne vien ar augstas raudzes talantiem kultūrā, bet arī ar augstas raudzes žurnālistiku.”

Pirmā angliski subtitrētā sērija tiks veltīta Latvijas zeltam - kūdrai. Kūdra nav domāta tikai zemes mēslošanai, lai kultūraugi labāk augtu, bet arī citās nodarbēs. Kādās? To uzzināsi noskatoties raidījumu.

Gada garumā “Kultūrdevas” sižeti par Latvijas talantiem tiks pa vienai sērijai publicēti Latvijas Institūta Facebook kontā “If You Like Latvia, Latvia Likes You”, LI uzturētajā vietnē www.latvia.eu.