Šogad saistībā ar Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta 16+1 pasākumiem Rīgā Ķīnas medijos diezgan bieži tiek pieminēta Latvija, un jau iznākušas interesantas dzīvesstila un tūrisma tematikai veltītās publikācijas. Tā piemēram "Lonely Planet Traveller" Ķīnas izdevumā oktobra numurā ir pieejama plaša reportāža ar nosaukumu – „Rīga – Baltijas brīvā sirds”. Rakstā Ķīnas plašā auditorija var iepazīties ar Rīgas vēsturi, Jūgendstila arhitektūru, Centrāltirgu un gastronomiju, kā arī Nacionālo bibliotēku.

"Lonely Planet Traveller" dibināts 2008.gadā Anglijā, šobrīd žurnālu izdod kopumā 12 redakcijās. "Lonely Planet" redakcija ķīniešu valodā pastāv kā žurnāls papīra formātā,  elektroniskais žurnāls, Weibo profils, WeChat profils, audio un video kanāls, kopumā veidojot visaptverošu mediju platformu, kļūstot par profesionālu un respektablu nozares līderi ceļošanas žurnāla vidū visā Ķīnā. Žurnāla vidējā apgrozība mēnesī ir 718,000 eksemplāri. "Lonely Planet" žurnālam papīra formātā ir vairāk kā 700 000 uzticīgi lasītāji, profilam Weibo platformā dienā ir vairāk kā 100 000 apmeklējumi, Wechat platformā dienas skatījumu skaits vairāk kā 4000.

Pazīstams ceļojumu fotogrāfs un blogeris, freelance autors, ceļošanas entuziasts Jan Sja (Yang Xia) ir publicējis divus rakstus – vienu par Rīgu, otru par Kurzemi, sniedzot ieskatu ne tikai par apskates objektiem, bet arī par latviešu sabiedrību. Viņa profila apmeklētāju skaits ir 50 miljoni!

 

Vairāk par 16+1 pasākumiem Rīgā Ārlietu ministrijas mājaslapā.

16+1 valdību vadītāju sanāksmes un biznesa foruma mājaslapa: http://ceec-china-latvia.org/