05.12
2016
Līdsas latviešu bērni Ziemassvētku akcijā sveic Tērvetes seniorus

Līdsas latviešu bērni Ziemassvētku akcijā sveic Tērvetes seniorus

Šā gada 13. decembrī plkst. 10.30 Sociālās aprūpes centrā “Tērvete” („Mežmalieši”, Tērvete) notiks svinīgs pasākums, kurā piedalīsies Valsts prezidenta kundze, latviešu diasporas skolu patronese Iveta Vējone un Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga. Pasākuma laikā centra iemītniekiem tiks pasniegti Līdsas Latviešu centra skoliņas “Pūcīte” bērnu sagatavotie apsveikumi.

Latvijas Institūts (LI) šoruden aicināja pasaules latviešu skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas projektā – izveidot personīgus Ziemassvētku apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, lai iepriecinātu vientuļos Latvijas cilvēkus un stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes bērnu saikni ar Latviju. Akcijā iesaistījās 31 skoliņa no 17 valstīm (Vācija, ASV, Beļģija, Austrālija, Īrija, Krievija, Lielbritānija, Norvēģija, Francija, Kanāda, Šveice, Zviedrija, Itālija, Brazīlija, Dānija, Austrija, Luksemburga). “Ir liels prieks redzēt šo milzīgo aktivitāti un sirsnīgās vēstules, ko saņemam no skoliņām visā pasaulē. Paldies katram bērnam, viņa vecākiem un skolotājiem, kas vēlas iepriecināt mūsu cienījamā gadagājuma iedzīvotājus,” saka LI direktore A. Rozenberga. Šis projekts iekļaujas šā gada jūlijā LI aizsāktajā sociālajā kustībā #GribuTeviAtpakaļ, kuras mērķis ir veicināt pasaulē dzīvojošo tautiešu saiknes stiprināšanu ar Latviju. Bērnu apsveikumus saņems 23 sociālās aprūpes centru vai pansionātu iemītnieki, un kopumā akcijas ietvaros ir izsūtīti ap 2200 apsveikumi.

Svinīgā pasākuma Tērvetē laikā seniorus ar muzikālu priekšnesumu priecēs mūziķis Arnis Miltiņš un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas kameransamblis. Žurnālisti, kuri vēlas apmeklēt pasākumu, laipni aicināti līdz 8. decembrim pieteikties, rakstot uz e-pastu info@li.lv.

Par iesaistīšanos Ziemassvētku projektā LI paldies saka arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, Latvijas Republikas Labklājības ministrijai un Latviešu valodas aģentūrai.

vairāk

25.11
2016
Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība rosina iedibināt Latvijas Kultūras galvaspilsētas statusu

Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība rosina iedibināt Latvijas Kultūras galvaspilsētas statusu

Lai veicinātu nacionālā un starptautiskā tūrisma pieaugumu pilsētās un reģionos, radītu iedzīvotājos stiprāku piederības sajūtu savai pilsētai, vairotu kultūras pieejamību un kopīgo dzīves kvalitāti, Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība rosina Latvijas Republikas Kultūras ministriju iedibināt Latvijas Kultūras galvaspilsētas statusu un uzsākt idejas īstenošanu.

 

Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība ir nosūtījusi vēstuli Latvijas Republikas Kultūras ministrijai ar lūgumu izskatīt šo piedāvājumu un rosināt darbu pie statusa nodibināšanas. Vairāku Eiropas valstu piemērs (Lielbritānija, Lietuva, Īrija) liecina par to, ka Nacionālās kultūras galvaspilsētas statusa piešķiršana pilsētām veicina nacionālā un starptautiskā tūrisma pieaugumu šajās pilsētās un reģionos, rada iedzīvotājos stiprāku piederības sajūtu savai pilsētai, vairo kultūras pieejamību un kopīgo dzīves kvalitāti.

 

Latvijas Institūts arī veica aptauju šī gada Latvijas Pasākumu forumā, noskaidrojot kultūras producentu attieksmi pret šādu ideju, un pēc aptaujas 35 Latvijas kultūras un radošo industriju profesionāļi iesniedza Kultūras ministrijai lūgumu šādu ideju par statusa nodibināšanu apspriest un īstenot.

 

Latvijas Institūts un Latvijas Pašvaldību savienība ir pārliecināti, ka Latvijas kultūras galvaspilsētas statuss būtu lielisks instruments Latvijas ilgtspējai, kultūras un identitātes stiprināšanai, reģionālajai attīstībai, Latvijas pilsoņu piederības veicināšanai, kā arī pozitīvs stimuls pašvaldībām redzēt kultūras un radošo industriju iespējas sava novada izaugsmei un Latvijas cilvēku dzīves kvalitātei. Kā jau minēts, Lielbritānijas un Īrijas Nacionālo kultūras galvaspilsētu pieredze apliecina šāda statusa kultūras, ekonomisko un sociālo ieguvumu valstij, tajā skaitā tūrisma un valsts tēla jomās.

vairāk

23.11
2016
LI direktore uzrunā Latvijas cilvēkus Londonā: “Tu pats izvēlies, vai piederi Latvijai”

LI direktore uzrunā Latvijas cilvēkus Londonā: “Tu pats izvēlies, vai piederi Latvijai”

19. novembrī svinīgu pasākumu par godu valsts svētkiem Vestminsteras katedrāles zālē Londonā rīkoja Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijā. Pēc svētbrīža sanākušos viesus sveica vēstniece Baiba Braže un Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā priekšsēdētāja Lilijai Zobens, kā arī Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

“Valsts ir katrs mūsu mazais darbs un katrs mūsu lielais darbs ik dienu, vienalga, kurā pasaules malā atrodamies, ja vien sevi pieskaitām pie Latvijas, ja vien jūtamies piederīgi un šo piederību paši veidojam. Neviens mums nevar iestāstīt – mēs piederam vai nepiederam savai Latvijai. Tikai tad, ja paši vēlēsimies piederēt, mēs tur arī būsim. Tikai mēs un vienīgi mēs varam veidot tādu Latviju, kas nav un nekļūs par virtuālu valsti, tikai tādu, kas saglabāta datu mākoņos ar skaistām fotogrāfijām,” uzsvēra A. Rozenberga, pieminot, ka Latvijas Institūts (LI) 21.jūlijā aizsāka sociālu kustību #GribuTeviAtpakaļ, aicinot Latvijas iedzīvotājus ar personīgu un emocionālu vēstījumu uzrunāt emigrējušos tuviniekus un draugus: jūs esat mums svarīgi, un Latvija vienmēr būs jūsu mājas. Plašāka informācija par kustību sadaļā #GribuTeviAtpakaļ

 

LI direktores Aivas Rozenbergas video aicinājums: https://www.facebook.com/kautkasmilsnoLatvijas/ un https://youtu.be/o4LUXhkenMI

Sociālās kustības #GribuTeviAtpakaļ video aicinājums: https://youtu.be/qLLp3DaSsp8

 

Intervija ar Aivu Rozenbergu Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas Rīta panorāmā

vairāk

22.11
2016
Berlīnē prezentē Liepāju un kultūrtūrisma iespējas Latvijā

Berlīnē prezentē Liepāju un kultūrtūrisma iespējas Latvijā

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienu, Hamburgas federālās zemes pārstāvniecībā Berlīnē 16. novembrī, piedaloties arī Latvijas Institūta direktorei Aivai Rozenbergai, notika kultūras tūrismam veltīts seminārs “Liepāja un Hamburga: Ostas pilsētas jaunā spozmē”, Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu kvarteta koncerts, kā arī diplomātiskā pieņemšana.

 

Kultūras tūrisma seminārā Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga iepazīstināja semināra dalībniekus ar Latvijas plāniem un kultūras programmu valsts simtgades atzīmēšanai. Savukārt Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Šoriņa un koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča prezentēja jauno koncertzāli un nākamā gada koncertprogrammu, kā arī pastāstīja par jaunām kultūras tūrisma iespējām Liepājā un tās apkārtnē. Viesus ar svētku uzrunu sveica Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma, kā arī Hamburgas pārstāvniecības vadītājs un pilnvarotais pārstāvis Volfgangs Šmits (Wolfgang Schmidt). “Tā ir liela privilēģija, ka mums šodien ir tik uzticams partneris kā Vācija, ar kuru mēs kopā varam veidot nākotni, lai Eiropa arī 21. gadsimtā būtu vieta, kur valda miers, brīvība un pārticība,” uzsvēra vēstniece E. Kuzma, norādot uz ciešo sadarbību starp Latviju, Liepāju un Hamburgu. Arī Hamburgas pārstāvniecības vadītājs V. Šmits izcēla lieliskās attiecības abu pilsētu un valstu starpā un pauda īpašu gandarījumu par pieaugošo sadarbību augsto tehnoloģiju jomā.

vairāk