09.11
2017
Aicinājums sveikt kaimiņvalstis simtgadēs ar īpašiem videoklipiem

Aicinājums sveikt kaimiņvalstis simtgadēs ar īpašiem videoklipiem

Latvijas institūts svinīgi prezentējis trīs īpašus videoklipus - sveicienus Igaunijai, Lietuvai un Somijai viņu valstu simtgadēs. Iedzīvotāji, uzņēmumi un iestādes tiek aicinātas izmantot šos klipus, lai sociālajos tīklos un citos komunikācijas kanālos draugiem un sadarbības partneriem kaimiņvalstīs nosūtītu Latvijas sveicienus lielajos svētkos. Video pieejami gan mājas lapā latvia.eu/videos, gan Latvijas institūta sociālajos tīklos.

 

"Draudzīgas kaimiņu attiecības visos laikos ir bijušas svarīgas. Šobrīd, kad tuvojas Baltijas valstu un Somijas simtgades, mums katram ir iespēja kļūt par šī īpašā video sveiciena vēstnešiem, sūtot tos draugiem, radiem paziņām un partneriem kaimiņvalstīs - vai arī jebkur citur pasaulē, kur viņi šobrīd atrodas. Pateiksim viņiem paldies par līdzās noieto simtgades ceļu!" pauž Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

Pasākumā video sveicieni simboliski tika pasniegti Lietuvas, Igaunijas un Somijas vēstniecībām, igauņu un lietuviešu kopienām un vidusskolām Latvijā, kā arī tika sacīti paldies vārdi visiem LV100 reģionālajiem koordinatoriem, kas palīdzēja akcijas organizēšanā. Pirmo personīgo sveicienu saviem draugiem Igaunijā no sava Facebook konta pasākumā nosūtīja Toms Dzērve no Siguldas, kurš pats piedalījās video tapšanā, lidojot ar "Zērgli" pāri Gaujas senlejai.

 

Šos video kaimiņvalstīs izplatīs arī Latvijas vēstniecības, tos demonstrēs dažādos Baltijas valstu un Somijas simtgades svinību pasākumos, universitātēs, biedrībās, apvienībās, pašvaldībās, folkloras kopās u.c. Tāpat tie ceļos sociālajos tīklos gan caur LI, gan LI sadarbības partneru kontiem, tiks rādīti dažādos pasākumos, kalpojot ne tikai kā sirsnīgs sveiciens kaimiņiem, bet arī kā vispārīgs Latviju reprezentējošs materiāls simtgades svinību periodā.

 

10.novembrī video sveicieni Lietuvai un Igaunijai tiks demonstrēti Baltijas Asamblejas sesijas laikā, kur šos apsveikumus redzēs gan parlamentu priekšsēdētāji, gan ārlietu ministri, kā arī deputāti un starptautiskie viesi.

 

Jau šodien sveiciens Igaunijai publiskots LI uzturētajā valsts oficiālajā Facebook kontā angļu valodā If you like Latvia, Latvia likes you. Pārējie klipi pieejami valsts oficiālajā mājas lapā angļu valodā latvia.eu un LI sociālajos tīklos.

 

Tautas sveiciena neparastais ceļojums pa Baltijas ceļa maršrutu tika iemūžināts video, kas nu ir pārtapis trīs sirsnīgos, emocijām bagātos sveicienos. Video projekta režisors ir Lauris Ābele (studija Tritone), tā realizāciju nodrošināja reklāmas aģentūra DDB Worldwide Latvia.

 

Congratulations, dear Lithuanians!

 

 

Happy Centenary, dear Estonians!

 

Happy Centenary, dear Finns!

 

vairāk

07.11
2017
Baltas smilšu pludmales, rupjmaize un Mazā Holivuda jeb Latvija studentu acīm

Baltas smilšu pludmales, rupjmaize un Mazā Holivuda jeb Latvija studentu acīm

25. oktobrī Latvijas institūtā uz “Stāstu darbnīcu” pulcējās Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, lai gūtu ieskatu Latvijas institūta darbībā un īstenotajos projektos, savukārt 3.novembrī Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga devās pie Latvijas Kultūras koledžas studentiem, lai klātienē pārrunātu dažādus ar Latvijas popularizēšanu ārvalstīs saistītus jautājumus un uzzinātu studentu skatījumu par stāstiem un vēstījumiem, ko izmantot Latvijas ārējā tēla veidošanā un komunikācijā ar ārvalstu auditorijām.

 

A.Rozenberga iepazīstināja studentus ar Latvijas institūta darbības mērķiem un valsts tēla veidošanas pamatprincipiem. “Stāstu darbnīcas” noslēgumā studenti tika aicināti apvienoties nelielās grupās un veidot prezentāciju par lietām, vietām un Latviju kopumā - par to, kas padara mūsu valsti tik īpašu un unikālu.

 

Pēc aktīva darba grupās studenti atzina, ka pasaulē, stāstot par mūsu kultūras unikālajām īpatnībām, svarīgi ir runāt nevis par vietām, kas ir jāredz, bet par lietām, kas ir jāpiedzīvo. Pēc studentu domām latvietis ir kā Sprīdītis, lai kurp arī viņš dotos, beigās viņš saprot, ka tomēr nekur nav tik labi kā “mājās” un Dziesmu un deju svētku fenomens ir viens no latviešu kultūru raksturojošajiem elementiem, unikāls un neatkārtojams, kas apvieno tūkstošiem cilvēku vienotā dejā un dziesmā. Ārvalstu studentus Latvijā varētu uzrunāt ar post-padomju eksotiku, skaistām ainavām un arhitektūru, neskarto dabu un plašām izklaides iespējām, savukārt aktīvā tūrisma ārvalstu žurnālistu - ar iespēju “izvējoties” Liepājā jeb “Mazajā Holivudā”, baudīt saulrietus un saullēktus baltākajās smiltīs Eiropā.

 

No studentu puses tika saņemti atzinīgi vārdi par Latvijas institūta akciju Baltijas simtgades ceļš, kurai 2017.gada 23.augustā vienojās Latvijas pilsētu un lauku teritoriju iedzīvotāji un no rokas rokā nogādāja īpašas kūkas kā sveicienu Lietuvas, Igaunijas un Somijas gaidāmajā simtgadē. Tautas sveiciena neparastais ceļojums pa Baltijas ceļa maršrutu tika iemūžināts video un ir pārtapis trīs sirsnīgos, emocijām bagātos sveicienos, kas drīzumā tiks pasniegti kaimiņiem svētkos.

 

“Stāstu  darbnīcas” ir viens no veidiem, kā sniegt informāciju par Latvijas institūta darbību un dot ieskatu Latvijas tēla veidošanas pamatprincipos.

vairāk

26.10
2017
100 stāsti par Latviju. 100 stāsti par izcilību.

100 stāsti par Latviju. 100 stāsti par izcilību.

Ir izveidota jauna interaktīvā platforma The Treasures of Latvia jeb Latvijas dārgumi, kuras mērķis ir parādīt plašākām auditorijām simts veiksmīgus Latvijas eksporta uzņēmumus un to zīmolus. Interaktīvo platformu ir izveidojusi eksporta atbalsta kustība The Red Jacket, apkopojot 100 Latvijas veiksmīgāko eksportētāju zīmolus, kas pārsteidz pasauli ar izciliem produktiem. Vairāk par Latvijas eksporta zīmolu izcilību un klātbūtni pasaules tirgos lasiet šeit

vairāk

20.10
2017
Dienvidkorejas mediji atzinīgi novērtē Latvijas bezvadu interneta pieejamību un ātrumu

Dienvidkorejas mediji atzinīgi novērtē Latvijas bezvadu interneta pieejamību un ātrumu

Latvijas Institūts kopā ar Latvijas vēstniecību Dienvidkorejā šā gada septembra nogalē organizēja pirmo oficiālo Dienvidkorejas mediju vizīti uz Latviju, kurā piedalījās desmit nozīmīgāko Dienvidkorejas mediju pārstāvji.

 

Vizītes laikā žurnālistiem bija iespēja apmeklēt Latvijas uzņēmumus, kuri sākuši savu produkciju eksportu uz Āziju, kā arī tikties ar jaunuzņēmumu vadītājiem un uzklausīt viņu pieredzes stāstus, apmainoties ar kontaktinformāciju.

 

Tāpat žurnālisti savas vizītes laikā tikās ar vairākām valsts amatpersonām, pārrunājot abu valstu sadarbību, kā arī apmeklēja Jūrmalu.

 

Dienvidkorejas mediju delegācija tikšanās laikā ar Latvijas pārstāvjiem arī atzinīgi novērtēja Latvijā pieejamā bezvadu interneta pieejamību, kā arī tā ātrumu, piebilstot, ka abu valstu izaugsmē ir saskatāmas ļoti daudzas līdzības.

vairāk