21.12
2017
Priecīgus Ziemassvētkus!

Priecīgus Ziemassvētkus!

Dārgie draugi, kolēģi un sadarbības partneri!

Milzu paldies par visu, ko šogad kopā esam piedzīvojuši, kur kopā esam līdzdarbojušies un ko sasnieguši!

Gada izskaņai tuvojoties, Latvijas institūts Jūs arī šogad sveic ar mazliet neparastu kartīti. Tā noderēs, aicinot savus draugus un ikvienu Latvijas draugu apmeklēt mūsu zemi nākamajā – 2018. gadā, kad svinēsim savu simtgadi!

Kartīti varat lejupielādēt šeit.

Iespējams, ka svētku laikā noderīga būs arī video pamācība, kā darināt latviešu tradicionālo Ziemassvētku rotājumu – puzuri.

 

Sirsnībā,

Latvijas institūts

vairāk

05.12
2017
Aicinājums fotogrāfiem

Aicinājums fotogrāfiem

Latvija ir tīra, zaļa, droša un mūsdienīga Ziemeļeiropas valsts pie Baltijas jūras ar bagātu kultūras mantojumu, novatorisku garu un izcilām personībām. Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, tiešās pārvaldes iestāde “Latvijas institūts” (turpmāk – LI) vēlas atjaunināt un papildināt LI fotogaleriju ar augstas kvalitātes un izšķirtspējas Latviju reprezentējošiem fotoattēliem.

 

LI aicina fotogrāfus caurskatīt savas fotoattēlu galerijas un atbalstīt LI fotogalerijas papildināšanu. Ja Jums ir Latvijas tautu, tradīcijas, dzīves stilu, ainavas, kultūrvidi vai dabu raksturojošs fotoattēls, un Jūs labprāt vēlētos ar to dalīties, kļūstot par neformālo Latvijas vēstnesi un tēla radītāju ārvalstu auditorijās, lūdzu sazinieties ar Agniju Biruli (telefona numurs: 67 503 663, e-pasts: agnija.birule@li.lv), lai vienotos par fotoattēla izmantošanas nosacījumiem.

 

LI fotoattēlu galerija ir pieejama ārvalstu medijiem, Latvijas un ārvalstu vēstniecībām, Latvijas valsts un pašvaldību institūcijām, starptautiskiem, nekomerciāliem un Latviju popularizējošiem pasākumiem. LI piedāvā fotoattēlus brīvi izmantot ar mērķi popularizēt Latviju ārvalstīs vai starptautiskos pasākumos Latvijā. Katrā no fotoattēla izmantošanas reizēm tiek norādīts autortiesību īpašnieks. 

 

Foto: Reinis Oliņš 

vairāk

27.11
2017
Latviešu Ziemassvētku rotājumi izstādīti Dānijas plakātu muzejā

Latviešu Ziemassvētku rotājumi izstādīti Dānijas plakātu muzejā

Dānijas Plakātu muzeja rīkotajā Eiropas Ziemassvētku rotājumu izstādē Orhūsā Dānijā apskatāmi arī latviešu amatnieces Ausmas Spalviņas salmu puzuris un stikla mākslinieces Ievas Krūmiņas dizaina priekšmeti – putni.

 

Dānijas Plakātu muzejs Orhūsā šajā pirmsadventes laikā ir izveidojis Ziemassvētku rotājumu izstādi, kurā piedalās 33 Eiropas valstis, arī Latvija. Katra valsts izstādē atklāj savas Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas un kultūrai raksturīgo.

 

Latvijas institūts, atsaucoties Dānijas plakātu muzeja aicinājumam, Ziemassvētku rotājumu izstādei nosūtīja divu latviešu mākslinieču darbus, pārstāvot gan tradicionālās, gan mūsdienu latviešu Ziemassvētku rotāšanas tradīcijas. A.Spalviņa, godinot latviskās tradīcijas un Latvijas valsts simtgadi, darināja salmu puzuri no simts kristāliem. Puzuris ir viens no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem, kas latviešu sētas greznojis jau krietnu laiku pirms Ziemassvētku eglītes. I.Krūmiņa, pārstāvot mūsdienu stikla amatniekus, izstādei radīja dizaina priekšmetus – putnus kausētā stikla tehnikā.

 

Latvijas institūts izstādē piedalās, lai popularizētu Ziemassvētku rotājumu tradīcijas, līdzās citām Eiropas valstīm parādot, cik dažādas un kulturāli bagātas ir Latviešu svētku svinēšanas ieražas.

 

Foto: Dānijas Plakātu muzejs

vairāk

21.11
2017
Valsts svētkos un Latvijas valsts simtgades priekšvakarā diasporas skoliņu audzēkņi nosūta 2473 apsveikumus senioriem sociālās aprūpes centros Latvijā

Valsts svētkos un Latvijas valsts simtgades priekšvakarā diasporas skoliņu audzēkņi nosūta 2473 apsveikumus senioriem sociālās aprūpes centros Latvijā
 

2017.gada 16.novembrī Rūjienā tiešās pārvaldes iestāde “Latvijas institūts” (turpmāk – LI) sadarbībā ar Rūjienas senioru māju rīkoja svinīgo pasākumu, kura laikā Latviešu skolas "Jumītis" Īrijā, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nogales skola "Zīļuks", Lesteras Latviešu skolas Lielbritānijā un Latviešu skolas Ālandu salās audzēkņu darinātie apsveikumi valsts svētkos tika pasniegti Rūjienas senioriem.

 

Šo projektu LI īsteno jau otro gadu pēc kārtas sociālās kustības #GribuTeviApakaļ ietvaros. Projekta laikā no 2017.gada septembra latviešu diasporas skoliņu audzēkņi darināja apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, un Patriotu mēnesī - novembrī - tos izsūtīja uz Latviju. Kopā ar bērnu sveicieniem uz Latviju atceļoja arī vēstules, kurās diasporas bērni un skolotāji iepazīstināja ar sevi un savu ikdienu latviskajā skolas vidē.

 

Akcijā piedalās 30 sociālie aprūpes centri Latvijā, 32 latviešu skoliņas ārvalstīs, pārstāvot latviešu bērnus Eiropā, Amerikā, Dienvidamerikā un Austrālijā, 6 bērnu mākslas skolas Latvijā un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija. Bērni kopumā ir radījuši 2473 sveicienus senioriem valsts svētkos un Latvijas valsts simtgades priekšvakarā šie sveicieni tiek nodoti senioriem sociālās aprūpes centros Latvijā.

 

Pasākumā piedalījās Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga, diasporas skolu patronese valsts prezidenta kundze Iveta Vējone un Latviešu skolas "Jumītis" Īrijā audzēkņi kopā ar saviem draugiem no Valmieras Jāņa Cimzes ģimnāzijas. Svinīgajā pasākumā seniorus ar muzikālu un māksliniecisku priekšnesumu priecēja Valmieras Drāmas teātra aktieri Kārlis Neimanis un Ģirts Rāviņš, "Jumītis" un Valkas J.Cimzes ģimnāzijas audzēkņi, izpildot senioriem tuvas dziesmas.

 

Ar šo aktivitāti LI vēlas stiprināt latviešu diasporas jaunākās paaudzes piederību Latvijas valstij, raisīt audzēkņos interesi par Latvijas valsts simboliem un atgādināt par vecākās paaudzes cilvēkiem, kas ir auguši kopā ar Latvijas valsti. Simboliski ar katru no audzēkņu pašu radītajiem sveicieniem senioriem valsts svētkos reizē tiks izteikta arī viņu piederība Latvijas valstij un kopā ar to nodots sirds mīļums.

 

Par iesaistīšanos diasporas projektā LI saka paldies Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, katram diasporas skolas bērnam, vecākiem un skolotājiem, kā arī Gulbenes mākslas skolai, Jūrmalas Mākslas skolai, Ogres mākslas skolai, Dobeles Mākslas skolai, Skrīveru mūzikas un mākslas skolai, Talsu Mākslas skolai un Valkas J.Cimzes ģimnāzijai.

 

Foto no svinīgā pasākuma Rūjienā var aplūkot šeit.

 

Foto: Indars Krieviņš 

vairāk