19.08
2019
LI publisko jaunu video #actbalticway

LI publisko jaunu video #actbalticway

Latvijas Institūts, atklājot Baltijas ceļa 30. gadadienas svinību nedēļu, publicē īsfilmu ''Act Baltic Way''. Īsfilmas radošā ideja balstās uz iespēju vārdu salikumu ''Baltic way" tulkot arī kā "Baltijas stils". Filma rosina vērtēt, kā "Baltic way" darbotos šodien – politikā, sadzīvē, attiecībās un citos dzīves aspektos.  

 

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas cilvēku mierpilnā, bet mērķtiecīgā sadošanās rokās atbildīgā un nevardarbīgā veidā pievērsa pasaules uzmanību Baltijas valstu situācijai un palīdzēja izcīnīt brīvību. "Act Baltic Way" ir aicinājums uz apzinātu rīcību šodien – laikā, kad protesta jēdziens pasaulē arvien biežāk saistās ar agresiju, grautiņiem, terora aktiem vai citām negatīvām izpausmēm, ko redzam dzīvē vai ziņās.

 

Interesanta detaļa – īsfilma ir filmēta uz 16 mm lentas, tādējādi radot arī vizuālu saiti ar 1989.gada videomateriāliem. Īsfilma tapusi, pateicoties visu iesaistīto atsaucībai – gan filmēšanas komandai, gan vairāk nekā 60 dalībniekiem, kuri piekrita piedalīties šajā projektā idejas, nevis atalgojuma vārdā. Īpašs paldies atsaucīgajiem cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri pārvarēja grūtības, lai ierastos uz filmēšanu, kā arī skolēniem, kuri šā projekta īstenošanai ziedoja savas vasaras brīvdienas. Filmas režisors ir Reinis Spaile, radošās koncepcijas autors – Edgars Šubrovskis (TBWA).

 

Vita Timermane – Moora (LI direktore): "Act BalticWay" ir kopdarbs, kas radies sadarbojoties daudziem cilvēkiem – Baltijai nozīmīgo protesta akciju mēs aicinām skatīt caur jaunieša skatu, attīstot ideju no "Protest Baltic way" līdz ''Act Baltic way" un, pārliecinoši raugoties nākotnē, – "Win Baltic way."

Sandra Kalniete par īsfilmu "Act Baltic Way": "Jau gana ir atražoti seni – vieni un tie paši materiāli, sarunas un intervijas par vēstures notikumiem. Esmu ilgojusies pēc tā brīža, kad gan par Atmodas notikumiem, gan par Baltijas ceļu sāks runāt tie, kas to nav piedzīvojuši: kā viņi to atceras, kā viņi to iedomājas, un ko no tā var nest tālāk? Šī īsfilma vēsta tieši par to, un tas man bezgala iepriecina!"

Foto (fotogrāfs: Francis Belte) no atklāšanas pasākuma, kurā piedalījās daļa filmas radošās komandas, vēstniecību pārstāvji, sadarbības partneri, kā arī Dainis Īvāns un Sandra Kalniete, atrodamas šeit: https://failiem.lv/u/f3be9qp8

 

Īsfilma "Act Baltic way" skatāma te - https://www.youtube.com/watch?v=1YXXevTqfu8

 

 

Video pēc pieprasījuma pieejami arī ar titriem citās valodās. 

 

Īsfilma #ActBalticWay tiks izrādīta Baltijas ceļa 30 gadadienai veltītajos Latvijas vēstniecību un diasporu organizētajos pasākumos, kā arī pirms Baltijas ceļa filmām televīzijās Čehijā, Polijā un citviet, kā arī Baltijas filmu festivālos. 

vairāk

09.08
2019
Izveidots jauns video materiāls Baltijas ceļa atcerei

Izveidots jauns video materiāls Baltijas ceļa atcerei

Par godu Baltijas ceļa trīsdesmitajai gadadienai Latvijas Institūts 19.augustā prezentēs īsfilmu "Act Baltic Way". Īsfilma būs paredzēta izplatīšanai internetā, pasākumos, skolās, vēstniecībās un citur, kur pieminēs Baltijas ceļu. 1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un vienam otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

 

Īsfilmas radošā ideja balstās uz iespēju vārdu salikumu "Baltic way" tulkot arī kā "Baltijas stils". Īsfilma rosina vērtēt, kā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas cilvēku burtiskā sadošanās rokās, lai pilsoniskā, nevardarbīgā veidā pievērstu uzmanību problēmai un paustu savas vēlmes, darbotos šodien - politikā, sadzīvē, attiecībās un citur. "Act Baltic Way" kā iespējamo ceļu problēmu risināšanai īpaši vēlamies aktualizēt laikā, kad protesta jēdziens pasaulē arvien biežāk saistās ar agresiju, grautiņiem, terora aktiem vai citām negatīvām izpausmēm, ko redzam dzīvē vai ziņās.

 

Interesanta detaļa - īsfilma ir filmēta uz 16 mm lentas, tādējādi radot arī vizuālu saiti ar 1989.gada videomateriāliem. Īsfilmas treileri varat redzēt šeit.

vairāk
Baltic Way

27.06
2019
Par LI vadītāju kļūst Vita Timermane-Moora

Par LI vadītāju kļūst Vita Timermane-Moora

No 2019. gada 1. jūlija Latvijas Institūta vadītājas amatā uz laiku ir iecēlta karjeras diplomāte Vita Timermane-Moora. Ārlietu ministra pārraudzībā esošās iestādes vadību ministrs Edgars Rinkēvičs ilggadējai diplomātei uzticējis, lai nodrošinātu pārmaiņu vadību un sagatavotu institūta pārveidošanu par publisku nodibinājumu. Latvijas Institūta statusa maiņa ļaus nostiprināt organizācijas autonomiju, paātrināt lēmumu pieņemšanu un efektīvi piesaistīt finansējumu.

 

Līdz šim Vita Timermane-Moora pildīja padomnieces pienākumus Ārlietu ministrijas Stratēģiskās komunikācijas projektu grupā, koordinējot Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas norisi, savukārt pirms tam pildīja diplomātisko dienestu Latvijas vēstniecībā Beļģijā. Vita Timermane-Moora Ārlietu ministrijā strādā kopš 1998. gada un ir strādājusi Latvijas vēstniecībā Francijā un pārstāvniecībā UNESCO, vadījusi lielus starptautiskus publiskās diplomātijas projektus Francijā, Beļģijā un Luksemburgā (“Pārsteidzošā Latvija”, “Francijas pavasaris”, “Latvijas prezidentūras kultūras programma”, Rīga 2014 tematiskā līnija “Dzintara ādere” u.c.), kā arī koordinējusi tādus Eiropas Savienības komunikācijas projektus Latvijā kā “Eiropas Savienības dārza svētki”. Vita Timermane-Moora saņēmusi Francijas Literatūras un mākslas ordeni. Pirms iestāšanās diplomātiskajā dienestā Vita Timermane-Moora bija profesionāla mūziķe.

vairāk

09.05
2019
Atvērto durvju diena LI noslēgusies

Atvērto durvju diena LI noslēgusies

9.maijā Latvijas Institūts piedalījās Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienās un kopā ar skolēniem atskatījās uz Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanas kampaņām kopš iestāšanās ES un sniedza ieteikumus, kā popularizēt Latviju nākamajos 100 gados.

 

LI sabiedrisko attiecību speciāliste P.Prauliņa iepazīstināja skolēnus ar valsts tēla veidošanas pamatprincipiem un vēsturi, un aplūkoja gan LI, gan citu institūciju iniciatīvas valsts pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšanā. Atvērto durvju dienā LI viesojās 16 Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma studenti.

 

vairāk