30.05
2018
Latvijas institūts piedalās Baltiešu dienās Stokholmā

Latvijas institūts piedalās Baltiešu dienās Stokholmā

Šī gada 26. maijā Skansen brīvdabas muzejā Stokholmā notika Baltijas valstu simtgadei veltīts sarīkojums “Baltiešu diena”, kurā Zviedrijā dzīvojošie latvieši, lietuvieši un igauņi atzīmēja savu valstu pastāvēšanas simtgadi.

 

Latvijas institūts pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar informāciju par valsti un valsts simtgadi, simtgades pasākumiem Latvijā un ārvalstīs, kā arī prezentēja plašākām auditorijām nesen izdoto simtgadei veltīto grāmatu “Latvia 100 Snapshot Stories”. Pasākums iepazīstināja brīvdabas muzeja apmeklētajus ar Baltijas valstu kultūru, vēsturi, kormūzikas, tautas dejas, amatniecības un kulinārajām tradīcijām.

 

Baltiešu diena šogad notika jau 14. gadu, parasti tā notiek kādā Stokholmas piepilsētas novadpētniecības muzeja brīvdabas estrādē, taču par godu Baltijas valstu simtgadei pasākuma formāts tika paplašināts un rīkots vienā no Stokholmas centrālajām vietām – Skansen brīvdabas muzejā.

 

Pasākumā piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas ārlietu ministri, Stokholmas pilsētas amatpersonas, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kā arī pasākuma organizatori un mākslinieki (Baltijas valstu kori, deju kopas, mūziķi, amatnieki, sestdienas skolu audzēkņi). Pasākumu plaši apmeklēja Zviedrijas sabiedrība un tūristi no citām valstīm. Baltiešu dienas organizēšanā lielu darbu veica Zviedrijas baltiešu sabiedriskās organizācijas.

 

Foto: Latvijas institūts

vairāk

14.05
2018
Konference "Europe. After 100 Before" noslēgusies

Konference "Europe. After 100 Before" noslēgusies

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Institūts un Latvijas Politologu biedrība 2018. gada 7. maijā rīkoja augsta līmeņa starptautisku konferenci "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before).

 

Konference pulcēja pārstāvjus no valstīm, kuras parādījās Eiropas politiskajā kartē Pirmā pasaules kara beigās. Eksperti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji no Austrijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un citām valstīm sniegs savu redzējumu un dalīsies ar labās prakses piemēriem, ko šīs valstis tagad un nākamajos 100 gados var dot Eiropai – mieram, demokrātijai un izaugsmei.

 

Video ierakstus no konferences varat redzēt šeit.

 

Pēc konferences publiskota arī jauna grāmata “Europe. After 100 Before” (angļu valodā), kas pdf formātā pieejama šeit.

vairāk

09.05
2018
Akcija "Izskrien Latviju pasaulē" 5.maijā vieno daudz interesentu

Akcija "Izskrien Latviju pasaulē" 5.maijā vieno daudz interesentu

Akcijā “Izskrien Latviju pasaulē” piedalījušies cilvēki visdažādākajās pasaules malās. Gana skrējēju bijis gan mūsu zemē (Vaidavā, Rīgā, Madonā, Valkā, Kuldīgā, Saulkrastos un Alūksnē), kā arī pat tik tālās vietās kā Keiptauna (Dienvidāfrika), Nova Odesa (Brazīlija) un Baleāru salās (Spānija).

 

“Nekad neaizmirst par mājām” – ar tādu vadmotīvu akcijā “Izskrien Latviju pasaulē” piedalījies Henrijs Avotiņš, kurš Latvijas kontūras maršrutu kopā ar draugu Ritvaru Vestmani mērojis Oklērā, ASV. Daudzviet latvieši atzīmējuši uz kontūras attiecīgo novadu ar tā dziesmām, dejām vai citām aktivitātēm. Tā, piemēram, Milānā Sempiones parkā Latviju "ALISI – Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība" organizētajā pasākumā Latviju izskrējuši 40 lielu un mazu kāju pāri, simtgadei par godu kopumā pieveicot 100 kilometrus. “Forcesko pils mūri mums bija Daugavpils cietoksnis, Miera arkas tribīnes augstas kā Jūrkalnes stāvkrasts, grūtākie metri veda gar Igaunijas robežu, bet Rīgas centrā skanēja dziesma "Rīga dimd",” vēstīts biedrības Facebook kontā. Baltā galdauta svētku galds noslēgumā ticis klāts pašā Gaiziņkalna virsotnē, un viss parks pieskandināts ar latviešu dziesmām un dančiem.

 

Visgarākais izskrietais maršruts izrādījies Rīgā – 28,3 km, visīsākais – 1,2 km Listeras parkā Bredfordā, Lielbritānijā. Cilvēki gan skrējuši, gan gājuši, gan, piemēram, Hamburgā braukuši ar riteņiem.

 

Latvijas institūts un biedrība “VSK Noskrien” Latvijas atpazīstamības kampaņu “Izskrien Latviju pasaulē!” uzsāka jau pērn, un šogad aicināja ikvienu piedalīties, tieši 5. maijā izejot vai izskrienot, izskrituļojot vai izbraucot ar divriteni Latvijas kontūru kādā pasaules pilsētā. Lai piedalītos kampaņā, var izmantot jau sagatavotos maršrutus, kas atrodami portāla latvia.eu sadaļā latvia.eu/discover/jog-latvia, vai arī, izmantojot skrējēju iecienītās aplikācijas, izraudzītajā vietā izveidot savu maršrutu Latvijas kontūras formā. Pēc skrējiena vai maršruta izstaigāšanas aicinām piedzīvojuma fotogrāfijas un maršrutu kartes ievietot sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #izskrienLatviju un pavadošo tekstu svešvalodā, ka šis piedzīvojums veltīts Latvijas simtgadei.
 

Foto: Elīna Karule, "ALISI – Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība"

vairāk

02.05
2018
Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē

Latvieši un Latvijas draugi ārvalstīs 4. un 5. maijā aktīvi svinēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu: rīkos Baltā galdauta svētkus un izskries vai izies Latvijas kontūru pasaulē, piemēram, Itālijā, Lielbritānijā, Vācijā, Spānijā, ASV un Kanādā. Akcijā piedalīties iecerējuši arī tautieši tik tālās un neparastās vietās kā Dubaija un Baleāru salas, un aktivitātes gaidāmas arī Latvijas pilsētās, piemēram, Kuldīgā un Valkā. Kopumā latvia.eu mājaslapā ir atrodami jau 63 dažādi maršruti Latvijas kontūras formā 29 dažādās valstīs, un to skaits arvien pieaug.

 

Latvijas institūts un biedrība “VSK Noskrien” Latvijas atpazīstamības kampaņu “Izskrien Latviju pasaulē!” uzsāka jau pērn, un šogad aicina ikvienu piedalīties, tieši 5. maijā izejot vai izskrienot, izskrituļojot vai izbraucot ar divriteni Latvijas kontūru kādā pasaules pilsētā. Lai piedalītos kampaņā, var izmantot jau sagatavotos maršrutus, kas atrodami portāla latvia.eu sadaļā latvia.eu/discover/jog-latvia, vai arī, izmantojot skrējēju iecienītās aplikācijas, izraudzītajā vietā izveidot savu maršrutu Latvijas kontūras formā. Pēc skrējiena vai maršruta izstaigāšanas aicinām piedzīvojuma fotogrāfijas un maršrutu kartes ievietot sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #izskrienLatviju un pavadošo tekstu svešvalodā, ka šis piedzīvojums veltīts Latvijas simtgadei.

 

Nav nekādas noteiktas kilometrāžas, šo kontūru var izskriet kaut vai piemājas parkā jebkurā sev tīkamā laikā, aicinot pievienoties arī darba biedrus, kaimiņus un paziņas. Šādā veidā ikkatrs var kļūt par Latvijas un tās simtgades vēstnieku, kā arī uzdāvināt kādai pilsētai vēl vienu veselīgas izkustēšanās maršrutu!

 

Īss ceļvedis, kā iesaistīties akcijā, atrodams šeit. Līdz šim sagatavotos maršrutus var skatīt šeit. Ja nepieciešama palīdzība maršruta izstrādē, rakstiet info@li.lv. Ļoti priecāsimies saņemt informāciju par iecerētajiem skrējieniem – labprāt dalīsimies ar to savos sociālajos tīklos, mājas lapā utml.

 

 

Mediju kontaktiem:      

Astra Spalvēna

+371 67503667
astra.spalvena@li.lv

vairāk