09.08
2019
Izveidots jauns video materiāls Baltijas ceļa atcerei

Izveidots jauns video materiāls Baltijas ceļa atcerei

Par godu Baltijas ceļa trīsdesmitajai gadadienai Latvijas Institūts 19.augustā prezentēs īsfilmu "Act Baltic Way". Īsfilma būs paredzēta izplatīšanai internetā, pasākumos, skolās, vēstniecībās un citur, kur pieminēs Baltijas ceļu. 1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un vienam otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.

 

Īsfilmas radošā ideja balstās uz iespēju vārdu salikumu "Baltic way" tulkot arī kā "Baltijas stils". Īsfilma rosina vērtēt, kā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas cilvēku burtiskā sadošanās rokās, lai pilsoniskā, nevardarbīgā veidā pievērstu uzmanību problēmai un paustu savas vēlmes, darbotos šodien - politikā, sadzīvē, attiecībās un citur. "Act Baltic Way" kā iespējamo ceļu problēmu risināšanai īpaši vēlamies aktualizēt laikā, kad protesta jēdziens pasaulē arvien biežāk saistās ar agresiju, grautiņiem, terora aktiem vai citām negatīvām izpausmēm, ko redzam dzīvē vai ziņās.

 

Interesanta detaļa - īsfilma ir filmēta uz 16 mm lentas, tādējādi radot arī vizuālu saiti ar 1989.gada videomateriāliem. Īsfilmas treileri varat redzēt šeit.

vairāk
Baltic Way

27.06
2019
Par LI vadītāju kļūst Vita Timermane-Moora

Par LI vadītāju kļūst Vita Timermane-Moora

No 2019. gada 1. jūlija Latvijas Institūta vadītājas amatā uz laiku ir iecēlta karjeras diplomāte Vita Timermane-Moora. Ārlietu ministra pārraudzībā esošās iestādes vadību ministrs Edgars Rinkēvičs ilggadējai diplomātei uzticējis, lai nodrošinātu pārmaiņu vadību un sagatavotu institūta pārveidošanu par publisku nodibinājumu. Latvijas Institūta statusa maiņa ļaus nostiprināt organizācijas autonomiju, paātrināt lēmumu pieņemšanu un efektīvi piesaistīt finansējumu.

 

Līdz šim Vita Timermane-Moora pildīja padomnieces pienākumus Ārlietu ministrijas Stratēģiskās komunikācijas projektu grupā, koordinējot Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas norisi, savukārt pirms tam pildīja diplomātisko dienestu Latvijas vēstniecībā Beļģijā. Vita Timermane-Moora Ārlietu ministrijā strādā kopš 1998. gada un ir strādājusi Latvijas vēstniecībā Francijā un pārstāvniecībā UNESCO, vadījusi lielus starptautiskus publiskās diplomātijas projektus Francijā, Beļģijā un Luksemburgā (“Pārsteidzošā Latvija”, “Francijas pavasaris”, “Latvijas prezidentūras kultūras programma”, Rīga 2014 tematiskā līnija “Dzintara ādere” u.c.), kā arī koordinējusi tādus Eiropas Savienības komunikācijas projektus Latvijā kā “Eiropas Savienības dārza svētki”. Vita Timermane-Moora saņēmusi Francijas Literatūras un mākslas ordeni. Pirms iestāšanās diplomātiskajā dienestā Vita Timermane-Moora bija profesionāla mūziķe.

vairāk

09.05
2019
Atvērto durvju diena LI noslēgusies

Atvērto durvju diena LI noslēgusies

9.maijā Latvijas Institūts piedalījās Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienās un kopā ar skolēniem atskatījās uz Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanas kampaņām kopš iestāšanās ES un sniedza ieteikumus, kā popularizēt Latviju nākamajos 100 gados.

 

LI sabiedrisko attiecību speciāliste P.Prauliņa iepazīstināja skolēnus ar valsts tēla veidošanas pamatprincipiem un vēsturi, un aplūkoja gan LI, gan citu institūciju iniciatīvas valsts pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšanā. Atvērto durvju dienā LI viesojās 16 Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma studenti.

 

vairāk

09.04
2019
Aicinām uz Atvērto durvju dienu Latvijas Institūtā

Aicinām uz Atvērto durvju dienu Latvijas Institūtā

Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienu ietvaros Latvijas Institūts 9.maijā aicina skolēnus atklāt un izprast Latvijas institūta ikdienu un atskatīties, kā ir veidojies Latvijas valsts tēls kopš iestāšanās Eiropas Savienībā!

 

No 8. līdz 10. maijam valsts pārvaldes iestādēs norisināsies Atvērto durvju dienas, apmeklētājiem dodot iespēju uzzināt un saprast, kā strādā mūsu valsts. Savas durvis skolēnu grupām vērs vairāk nekā 30 dažādu iestāžu un to filiāļu, organizējot interaktīvus pasākumus, ekskursijas, radošās darbnīcas, izstādes, konkursus un citas aktivitātes.

 

Viena no aktuālajām šā gada tēmām – Latvijas 15. gadadiena Eiropas Savienībā, tāpēc Latvijas institūts piedāvā atskatīties, kā ir veidojies Latvijas valsts tēls kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, kas paveikts valsts pozitīvas atpazīstamības veicināšanai Latvijas simtgadē un arī piedāvās ieteikumus, kā popularizēt Latviju nākamajos 100 gados.

 

Skolām jāpiesakās līdz 30.aprīlim, sūtot pieteikumu brīvā formā ar dalībnieku skaitu uz e-pastu info@li.lv vai pa telefonu 67 503 663. 9.maijā ir paredzēts rīkot divas stāstu darbnīcas: 11:00-13:00 un 15:00-17:00.

 

Valsts kanceleja Atvērto durvju dienu iniciatīvu vada kopš 2011. gada, un ik gadu tā gūst plašu atsaucību gan no valsts iestāžu, gan apmeklētāju puses.

 

Mūsu profils: https://atvertodurvjudiena.lv/institution/latvijas-instituts/

 

Foto: Ieva Čīka. LETA

vairāk