11.04
2014
LI uzsāk video kampaņu Latvijas atpazīstamības veicināšanai

LI uzsāk video kampaņu Latvijas atpazīstamības veicināšanai

Latvijas Institūts (LI) Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanai uzsāk video kampaņu „Latvijas stāsti“, kas ļauj ikvienam cilvēkam radīt pašam savu video stāstu par Latviju. Kampaņas moto: „Latvija ir vieta, kur atgriezties!“.

 

Kampaņas pamatā ir video sižetu sērija, kurā stāstīts par Latvijas bagātībām un unikalitāti: dabu, kultūru un tradīcijām, izaugsmi, sportu, latviskām vērtībām. Video piedalās pasaulē atpazīstami latvieši, piemēram, Māris Štrombergs, Kristīne Opolais, Gido Kokars un Vestards Šimkus.

„Īpašā kampaņas sastāvdaļa ir video konstruktors, ar kā palīdzību ikviens var radīt pats savu stāstu par Latviju. Aicinām ar izveidotajiem video tālāk dalīties sociālajos tīklos, kas ir labs un mūsdienīgs valsts tēla popularizēšanas rīks,” norāda LI direktore Karina Pētersone.

Projekta galvenā mērķauditorija ir ārzemnieki, tomēr vispirms kampaņa uzrunā tieši tos Latvijas iedzīvotājus, kuri vēlas par savu valsti pastāstīt pasaulei un kam ārzemēs jāveido priekšstats par Latviju.

 

„Video kampaņas efektivitāte slēpjas veidā, kādā izplatīsim mūsu vēstījumu. Katram valsts iedzīvotājam ir iespēja kļūt par Latvijas sūtni, nogādājot paša izveidoto video stāstu ārzemju draugiem un paziņām. Kopīgi varam parādīt Latviju kā vietu, kur gribas atgriezties,” skaidro LI direktore.

Šobrīd LI izveidojis sešus video fragmentus – katrs satur unikālu vēstījumu par Latviju vienā vārdā: dziesma, lauki, gaisma, māksla, maize un kalni. Vārdi izvēlēti ar mērķi parādīt latviešu valodas unikalitāti un neatkārtojamo skanējumu.

Visi video un Latvijas stāstu konstruktors pieejami Latvijas oficiālajā mājaslapā www.Latvia.eu.

 

LI vēlas pateikties visiem kampaņas tapšanā iesaistītajiem partneriem: Mistrus Media, SIA „Lattelecom”, Zigurdam Zaķim, Annai Vidulejai, Paulam Bankovskim, Asketic komandai kā arī video galvenajiem varoņiem.

LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs.

vairāk

27.02
2014
Latvijas oficiālā Facebook lapa “If You like Latvia, Latvia likes You” sasniedz 50 000 lielu „fanu” skaitu

Latvijas oficiālā Facebook lapa “If You like Latvia, Latvia likes You” sasniedz 50 000 lielu „fanu” skaitu

Otrdien, 18. februārī, Latvijas oficiālā Facebook lapa „If you like Latvia, Latvia likes you“, kas radīta valsts pozitīva tēla veidošanai, saņēma savu 50 000 „fanu“ jeb pogas „like“ spiedienu.

Tādējādi „If you like Latvia, Latvia likes you“ ir populārākā no valsts instūciju veidotajām vietnēm. Latvijas lapas mērķis ir spodrināt valsts tēlu un veicināt tās atpazīstamību ārvalstīs.

„If you like Latvia, Latvia likes you“ ir unikāls projekts, jo tajā par valstī svarīgiem notikumiem un veiksmēm stāstīts īsā, vieglā un atraktīvā stilā, bieži izmantojot infografikas un citus multimediju elementus lielākai auditorijas piesaistei.

Facebook lapas izveidi, kā arī uzturēšanu īsteno Latvijas Institūts (LI), kas pie projekta strādā kopš tā iniciatīvas rašanās.

 

„Sociālie tīkli ir piemērots rīks labai valsts atpazīstamībai ārzemju auditorijā, turklāt Facebook ir lielākais no tiem un apvieno vairāk nekā miljardu lietotāju. Sajā vietnē atlasām un raidām  pozitīvus notikumus no Latvijas dzīves, kas uzrunā tiklab latviešus, kā mūsu ārzemju sekotājus. Uzskatām, ka tas ir izmaksu ziņā efektīvākais darba veids, jo ar nelielu ieguldījumu sasniedz ievērojamu auditoriju,“ skaidro LI direktore Karina Pētersone.

 

Sekotāju skaits Latvijas lapā pēdējo mēnešu laikā ir pieaudzis īpaši strauji, kas skaidrojams ar Rīgas kļūšanu par Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā arī Olimpisko spēļu sākšanos Sočos. Tieši ziņas par Latvijas veiksmēm sportā un kultūrā gūst vislielāko rezonansi.

„Mēs apelējam arī pie patriotisma un lepnuma jūtām. Lai ziņas par Latviju izplatītos tālāk, liela nozīme ir tieši latviešu sekotājiem tepat un ārzemēs, jo viņi ziņas pārpublicē tālāk saviem draugiem. Tā mūsu „karstākās“ ziņas sasniedz pat pusmiljonu lielu auditoriju,“ norāda Karina Pētersone.

Latvijas oficiālās Facebook lapas projekts tika uzsākts 2011. gada 25. septembrī, un, nedēļas laikā piesaistot pirmos 10 000 sekotāju, pakāpeniski ir piesaistījis arvien lielāku auditoriju.

LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs.

vairāk

23.01
2014
Valsts prezidents iepazīstas ar Latvijas Institūta veikumu un pārrunā ieceres sadarboties nākotnē

Valsts prezidents iepazīstas ar Latvijas Institūta veikumu un pārrunā ieceres sadarboties nākotnē

Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Latvijas Institūta (LI) direktori Karinu Pētersoni, lai iepazītos ar jaunākajām institūta aktualitātēm un paveikto Latvijas atpazīstamības veicināšanā pēdējos trīs gados. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja LI paveikto, kā arī ieceres un iespējami ciešāku sadarbību starp Valsts prezidenta institūciju un LI šogad gaidāmo ārvalstu vizīšu norises laikā.

 

„Valsts prezidents ir viens no ietekmīgākajiem Latvijas pārstāvjiem ārpolitikā, savukārt LI ir viens no ārpolitikas instrumentiem – tā uzdevums ir veicināt Latvijas pozitīvu atpazīstamību ārvalstīs,” tikšanās nepieciešamību skaidro Pētersone.

 

Valsts prezidents arī atzinīgi vērtēja LI funkcionalitātes un dizaina ziņā pārveidoto valsts oficiālo portālu „Latvia.eu”. Portāls atjaunots, lai mērķtiecīgi un mūsdienīgi komunicētu ar ārzemniekiem, nodrošinot kvalitatīvu un visaptverošu informāciju par Latviju. Portāla pamatinformācija ārvalstniekiem ir pieejama 12 valodās.

LI direktore prezentēja institūta uzturēto Latvijas oficiālo Facebook vietni „If you like Latvia, Latvia likes you”, kur atraktīvā veidā tiek publicētas pozitīvas ziņas par Latviju, tās sasniegumiem un cilvēkiem. Nepilnu trīs gadu laikā vietne ir piesaistījusi 47 000 sekotāju no visas pasaules, bet tās ziņas sasniedz ap 600 000 lielu auditoriju.

 

Galvenie LI uzdevumi šogad ir koordinēt starptautisko mediju žurnālistus projekta „Rīga 2014” laikā un gatavoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, nodrošinot nepieciešamo informāciju par Latviju un gaidāmajiem pasākumiem, kā arī izdales, foto un video materiālus.

“Reaģējot uz paredzamo starptautiskās intereses pieaugumu par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā, LI ir radījis virkni jaunu informatīvo materiālu par Latvijas vēsturi, dabu, personībām, sabiedrību, kultūru un pašu galvaspilsētu,” norāda Pētersone.

Materiāli tiek piedāvāti izmantošanai bez atlīdzības un ir lieliska iespēja Latvijas pozitīvas atpazīstamības veicināšanai ārvalstīs, kā arī būs izmantojami kā dāvanas ārvalstu viesiem Latvijā. LI ir izveidojis arī jaunu video par Latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīcijas fenomenu.

 

LI darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana, veidojot konkurētspējīgu valsts identitāti. LI izplata informāciju un sagatavo informatīvus materiālus par Latviju, kā arī organizē Latvijas tēla popularizēšanas pasākumus Latvijā un ārvalstīs.

vairāk

25.09
2013
Latvijas Institūts radījis reklāmas klipu Dziesmu un Deju svētkiem

Latvijas Institūts sadarbībā ar Latvijas Televīziju radījis reklāmas klipu par Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīciju.

„Klipa uzdevums ir sniegt informāciju par Dziesmu svētku unikalitāti, apjomu un nozīmi kultūras mantojumā ne vien Latvijā, bet arī pasaulē, vienlaikus radot interesi par to uzzināt vairāk,” skaidro Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone.

 

Vajadzība pēc šāda materiāla radusies, jo pirms 2013.gada svētkiem nav bijuši pieejami oficiāli Full HD izšķirtspējas video, ar ko nodrošināt ārvalstu medijus, kuri būtu ieinteresēti Dziesmu un Deju svētku fenomena atspoguļošanā.

„Pieredze rāda, ka Latvijas iedzīvotāji vēl arvien pieprasa vairāk nekā 12 gadus veco „Welcome to my country” klipu, kas tagad, jāatzīst, jau ir morāli novecojis. Tāpēc redzējām iespēju, kas tomēr ir tikai reizi piecos gados, un vajadzību izveidot divus klipus par Dziesmu un Deju svētkiem – trīs minūtes un vienu minūti garus – ko varam droši arī dot „ceļamaizē” katram, kurš dodas stāstīt par Latviju ārpus tās robežām,” norāda Pētersone.

 

Pēc viņas teiktā, Dziesmu un Deju svētki ir viens no galvenajiem elementiem modernajā latviskajā identitātē un, iespējams, nozīmīgākais Latvijas kultūras notikums, tādēļ jo īpaši svarīgi, ka tas ne vien tiek iemūžināts pašu priekam, bet ar to iespējams dalīties arī ārzemēs.

Klipu būs iespējams redzēt visā pasaulē, jo tas ir publicēts Latvijas Institūta „Youtube” kanālā, tādējādi ļaujot sasniegt vēl plašāku auditoriju. Tas tiks popularizēts arī Latvijas oficiālajā Facebook vietnē „If you like Latvia, Latvia likes you” un Latvijas oficiālajā portālā ārvalstu auditorijām „Latvia.eu”.

 

Klips aplūkojams: http://youtu.be/TYIgwyML7WQ

vairāk