20.08
2014
LI skaidros ārzemniekiem Baltijas ceļā nozīmi

LI skaidros ārzemniekiem Baltijas ceļā nozīmi

Atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, Latvijas Institūts (LI) skaidros ārvalstu auditorijai un it īpaši jauniešiem šī vēsturiskā notikuma lomu Baltijas valstu neatkarības atgūšanā, izmantojot modernus digitālos risinājumus.
 

LI uzturētajā Latvijas oficiālajā Facebook lapā „If you like Latvia, Latvia likes you” ir izveidota informatīva lietotne „Baltijas ceļš” (The Baltic Way). Šīs lapas ziņām ik dienu seko līdzi vairāk nekā 65 000 cilvēku no visas pasaules. Taču kopumā par Baltijas ceļu tiks uzrunāta vairāk nekā pusmiljonu liela ārzemju auditorija.
Vēsturiski fakti un materiāli par Baltijas ceļu ir publicēti arī Latvijas oficiālajā portālā www.Latvia.eu. LI sadarbojoties ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un tās vēstniecībām, ārzemniekiem ir darītas pieejamas informatīvas faktu lapas.
„Baltijas ceļš bija, ir un arī mūžīgi paliks kā unikāls fenomens – cilvēku tiekšanās pēc brīvības un stiprā gara apliecinājums. Tas deva mums visiem nepieciešamo grūdienu, apliecinot, ka kopā mēs varam visu. Tāpēc turpināsim stāstīt pasaulei par Baltijas ceļu kā vienu no spilgtākajiem simboliem mūsu neatkarības ceļā,” skaidro LI direktore Karina Pētersone.

 

Institūts aicina visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties ārzemnieku izglītošanā par Baltijas ceļu un citiem Latvijai nozīmīgiem stāstiem. Ja mēs katrs savu iespēju robežās aktīvi popularizētu mūsu valsti – kaut vai tikai ar sociālo tīklu starpniecību – atdeve pozitīva valsts tēla veidošanā viennozīmīgi būtu jūtama.

vairāk
baltija baltijas ceļš publikācija

18.08
2014
LI direktore tiekas ar kultūras ministri

LI direktore tiekas ar kultūras ministri

Pirmdien, 18. augustā, kultūras ministre Dace Melbārde uzņēma Latvijas Institūta (LI) direktori Karinu Pētersoni, lai apspriestu līdzšinējo savstarpējo sadarbību, kā arī pārrunātu nākotnes aktualitātes.

LI direktore iepazīstināja Daci Melbārdi ar institūta jaunākajiem informatīvajiem materiāliem un komunikācijas risinājumiem Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšanai. Karina Pētersone informēja ministri par LI dalību Eiropas Savienības Nacionālo kultūras institūtu apvienībā un iespējamo partnerību vienotas ES kultūras identitātes attīstīšanā.

 

Ministrei tika izklāstīta informācija par LI darbībām saistībā ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas publicitāti un žurnālistu vizītēm. Pateicoties šim notikumam strauji augusti Latvijas starptautiskā publicitāte – vairāk nekā 1200 LI zināmu publikāciju ārvalstu medijos un sniegts atbalsts 380 ārvalstu žurnālistiem.

Kā Kultūras ministrijai (KM) nozīmīgu tuvojošos pasākumu ministre akcentēja Latviešu diasporas konferenci šī gada oktobrī, kurā aicināja iesaistīties arī LI. Ministre aicināja LI iesaistīties Latvijas simtgadei veltīto iniciatīvu realizēšanā, starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū un Latvijas Kultūras kanona izstrādē.

vairāk

24.07
2014
Iedzīvotāju aptaujā noskaidrotas desmit izcilākās Latvijas personības

Iedzīvotāju aptaujā noskaidrotas desmit izcilākās Latvijas personības

Latvijas Institūta (LI) un televīzijas kanāla “HISTORY” kopīgi rīkotajā iedzīvotāju aptaujā, kurā piedalījās teju 5000 balsotāju, ir noskaidrotas desmit mūsdienu izcilākās personības, kas veido nākotnes vēsturi.

Starp 100 aptaujā iekļautajiem pretendentiem visvairāk balsu aptaujā saņēmuši – komponists Raimonds Pauls, māksliniece Džemma Skulme, dzejniece Māra Zālīte, akadēmiķis Jānis Stradiņš, bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, teātra režisors Alvis Hermanis, kinorežisors Jānis Streičs, dzejnieks Jānis Peters, bijušais Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Irbe, kā arī kultūras mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

 

„Šāda aptauja palīdz saskatīt vērtīgo mums tuvumā, ko dažkārt steigā neredzam. Tā ir arī veids, kā cildināt Latvijas spožākās personības nesenajā vēsturē un šodien. Gribu vēlreiz pateikt paldies akcijas rīkotājiem, mūsu partneriem, žūrijas locekļiem un balsotājiem. Interesantā kārtā šoreiz balsotāju un žūrijas viedokļi bija ļoti tuvi. Ceru, ka šāda aptauja kļūs par ikgadēju tradīciju,” uzrunājot pasākuma viesus, sacīja Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone.

 

Raimonds Pauls pauda pateicību aptaujas organizatoriem un visiem, kas par viņu balsoja. “Esmu gandarīts, ka Latvijā cilvēkiem joprojām interesē mana daiļrade,” viņš teica.

Pēc balvas saņemšanas akadēmiķis un zinātņu vēsturnieks Jānis Stradiņš pauda gandarījumu par zinātnes novērtēšanu balsotāju vidū: “Esmu ļoti pagodināts, ka Latvijas ļaudis ir mani izvēlējušies par vienu no desmit izcilākajām personībām. Taču sevišķi iepriecina, ka zinātnei, kas Latvijā ir nepietiekami novērtēta nozare, aptaujā bija atvēlēta atsevišķa nominācija – tas ļāva cilvēkiem apjaust, cik daudz izcilu zinātnieku ir mūsu mazajā valstī.”

Savukārt māksliniece Džemma Skulme minēja, ka Latvijā ir ļoti daudz izcilu cilvēku, kas būtu pelnījuši atzinību. “Klausoties radio vai skatoties televīziju, es uzzinu par daudziem brīnišķīgiem Latvijas cilvēkiem. Es priecājos par ikvienu, kas manī izraisa apbrīnu un vieš optimismu, jo īpaši par tiem, kam bijusi drosme, uzdrīkstēšanās ķerties pie uzņēmējdarbības,” atzina tautā mīlētā gleznotāja, kas bija nozīmīga kultūras dzīves veidotāja padomju laikā un aktīvi veicināja Trešās atmodas kustību.

 

100 personību saraksts tapa, ņemot vērā viņu reputāciju, devumu tautsaimniecības izaugsmē, konkrētas nozares izveidē vai attīstībā, inovāciju ieviešanā un Latvijas tēla pozitīvas atpazīstamības veidošanā. Aptaujas rezultāti par 60% bija atkarīgi no balsotāju izvēles, bet atlikušie 40% – no kompetentas žūrijas, kurā darbojās Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra, LI direktore Karina Pētersone, televīzijas kanāla HISTORY” pārstāve Tija Ezeriņa, laikraksta “Diena” sporta žurnālists Māris Zembergs un portāla “Delfi” nacionālo un biznesa ziņu redaktors Jānis Bagātais.

vairāk

09.07
2014
Tapis video par godu Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē

Gandrīz trīs minūšu garais video radīts sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu, lai stāstītu par Latviju kā zemi, kur dzīvo unikāla, atvērta, radoša un uzticama tauta. Līdz ar to, Latvijas starptautiskā atpazīstamība tiek veicināta jau pirms 2015.gada 1.janvāra, kad Latvija pārņems no Itālijas vadību prezidentūras ES Padomē.

Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone uzsver, ka video radīts, lai atgādinātu visai Eiropas Savienībai par lietām un vērtībām, ar kurām mums jālepojas un jādalās ar pasauli. Mēs centāmies parādīt savu gara stiprumu, savu varēšanu un to, kas mums, atšķirībā no citiem, ir dots. Pēc notikumiem bagātā 2014. gada, kad Rīga un Latvija atrodas kultūras pasaules uzmanības centrā, prezidentūra ES Padomē ir nākamais atbildīgais uzdevums. Video vēstījums ilustrē Latviju kā valsti kas godīgi un uzticami pildīs savu lomu prezidentūras laikā.

 

 

Projekta galvenā mērķauditorija ir ārzemnieki, tomēr vispirms kampaņa uzrunā tieši tos Latvijas iedzīvotājus – vēstniekus, uzņēmējus un jebkuru citu pilsoni, kuri vēlas par savu valsti pastāstīt pasaulei un kam ārzemēs jāveido priekšstats par Latviju.

Video kā informatīva liriskā atkāpe tiks demonstrēts ārvalstu delegācijām, politiķiem un diplomātiem, kuri piedalīsies lēmumu pieņemšanas procesos Latvijas prezidentūras laikā. Jau kopš trio prezidentūras sākšanās šī gada 1. jūlijā, kad prezidentūru pārņem Itālija, video stāsts par Latviju tiek izmantots Latvijas prezidentūras popularizēšanai. Tā mērķis ir skatītājus ieintriģēt, raisot vēlmi uzzināt par Latviju vairāk pašiem.

 

Video iespējams noskatīties Latvijas Institūta oficiālajā Youtube kanālā: https://www.youtube.com/watch?v=CtnIUr8Q4E4#t=123

vairāk