18.05
2016
Latvijas Institūta pārstāvji tiksies ar sadarbības partneriem Liepājā un Aizputē

Latvijas Institūta pārstāvji tiksies ar sadarbības partneriem Liepājā un Aizputē

Lai veicinātu Latvijas radošo industriju starptautisko atpazīstamību, ceturtdien, 19. maijā Latvijas Institūta (LI) direktore Aiva Rozenberga kopā ar kolēģiem piedalīsies dažādos pasākumos ar nevalstisko organizāciju, radošo industriju, akadēmiskās vides un pašvaldību pārstāvjiem Liepājā un Aizputē.

Liepājā A.Rozenberga uzstāsies Liepājas Universitātes rīkotās 19. starptautiskās konferences “Sabiedrība un kultūra: lokālais un globālais” atklāšanā, un kopā ar LI sabiedrisko attiecību speciālistu Kasparu Rūkli vadīs “Latvijas stāstu darbnīcu” studentiem, kas nesen atgriezušies, vai nākotnē plāno doties apmaiņas studijās uz ārzemēm. Paredzēta arī tikšanās ar Liepājas Domes un Liepājā strādājošo radošo industriju kolēģiem, lai pārrunātu konkrētas idejas, kā Liepājas sasniegumus popularizēt ārvalstīs.

Aizputē LI pārstāvji tiksies ar nevalstiskajām organizācijām – mākslinieku rezidenci “Serde”, jauniešu “Ideju māju” un biedrību “Tuesi.lv”, kuras veidotos materiālus LI jau izmantojis savā komunikācijā. Satikšanās Aizputē notiks jaunā uzņēmēja Sandra Štāla beķerejā, kas ir attēlota biedrības “Tuesi.lv” videostāstā un LI sociālajos medijos sasniegusi plašu auditoriju visā pasaulē. LI plāno turpināt sadarbību ar “Tuesi.lv” un izmantot biedrības simtgades projektā veidotos materiālus arī turpmāk. 

vairāk

12.05
2016
Prezentācija par Latviju ķīniešu un vācu valodās

Prezentācija par Latviju ķīniešu un vācu valodās

Tuvojoties Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta 16+1 plānotajiem pasākumiem Rīgā, Latvijas Institūts (LI) ir sagatavojis prezentācijas ar svarīgākajiem faktiem par Latviju tulkojumu ķīniešu valodā.

“Latvija. Iepazīsti to!” ir vispārēja prezentācija par Latviju, īss kopsavilkums par Latvijas svarīgiem sociāliem, ekonomiskiem, vēsturiskiem un kultūras aspektiem. Nu jau esošajam prezentāciju klāstam angļu, franču un krievu valodās ir nākusi klāt arī vācu valoda. Prezentācijas iespējams iegūt brīvai izplatīšanai un izmantojamas tematiskās valsti prezentējošās Eiropas un pasaules līmeņa ekspozīcijās un izstādēs, kā arī starptautiskās valsts un privātā sektora organizētās konferencēs un pasākumos valstī un ārpus tās.

No 16.–17. maijam Rīgā notiks Centrālās un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta 16+1 transporta ministru un biznesa konference, kuras mērķis ir sekmēt Centrālās un Austrumeiropas valstu aktīvāku sadarbību transporta un loģistikas jomā. Šim notikumam sekos arī citi nozīmīgi pasākumi kā valdību vadītāju samits un biznesa forums.

Drīzumā LI sagatavotā prezentācija būs pieejama arī spāņu un itāļu valodās.

Prezentāciju iespējams apskatīt un lejuplādēt mūsu portāla www.li.lv sadaļā “Pakalpojumi” un informatīvajā portālā www.latvia.eu.

vairāk

10.05
2016
Grāmatas par Latvijas atgriešanos Eiropā atvēršanas svētki Ārlietu ministrijā

Grāmatas par Latvijas atgriešanos Eiropā atvēršanas svētki Ārlietu ministrijā

Eiropas dienā, 9. maijā Latvijas Institūta (LI) direktore Aiva Rozenberga piedalījās grāmatas “Atgriešanās Eiropā 1990-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā” atvēršanas svētkos, kas norisinājās Ārlietu ministrijā. 

Grāmatā apkopotas Latvijas prezidentu, premjerministru, ārlietu ministru, un bijušo valsts un Latvijas augstāko pārstāvju ES institūcijās, diplomātu, kā arī sabiedrisko darbinieku esejas. Par Latvijas veikto ceļu uz pievienošanos ES un NATO, kā arī pirmo desmitgadi Eiropas Savienībā un valsts pirmo prezidentūru ES Padomē raksta Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete, Edgars Rinkēvičs, Vaira Vīķe-Freiberga, Guntis Ulmanis, Valdis Birkavs, Māris Riekstiņš, Andris Ķesteris, Ilze Juhansone, Inna Šteinbuka, Kristīne Kozlova, Solvita Harbaceviča un Edvīns Inkēns. Grāmatu sastādījusi Kristīne Kozlova.

Grāmata tapusi sadarbībā ar Eiropas Komisiju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju, Eiropas Tautas partijas (kristīgo demokrātu) grupu Eiropas Parlamentā un Latvijas Politologu biedrību. Grāmata ir domāta plašai auditorijai – gan akadēmiskajā vidē, augstākās un vidējās izglītības iestāžu darbiniekiem un studentiem, gan valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošiem, gan medijiem un plašākai sabiedrībai, visiem interesentiem par ārpolitiku, kā arī Latvijas vēsturi.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs grāmatas atvēršanā sacīja: "Šis grāmatas izdevums ir nozīmīgs vairākos aspektos. Pirmkārt, tā ir vērtīga lasāmviela ikvienam, kas interesējas par atjaunotās Latvijas politiskajiem un vēsturiskajiem notikumiem un to kopsakarībām 20. un 21. gadsimta Eiropā. Otrkārt, tā ir vērtīga laikmeta lieciniece tiem starptautisko attiecību izaicinājumiem, ar ko saskārās mūsu Latvijas diplomāti un amatpersonas, palīdzot Latviju atgriezt, integrēt un nostiprināt Eiropas saimē.”

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis: "Kopš esam Eiropas Savienībā, ir bijuši gan straujas attīstības gadi, gan arī nopietni pārbaudījumi. Esam izgājuši pilnu ekonomisko ciklu - no ekonomikas “pārkaršanas” līdz dziļai recesijai, kā arī - atgriezušies pie ekonomiskās izaugsmes, kas notiek pēdējos četrus gadus. Latvija ir spilgts piemērs tam, ka reformas ir iespējamas. Tās dod rezultātu, strādājot ciešā partnerībā  – iesaistoties valdībai, sociālajiem partneriem, nevalstiskām organizācijām un pilsoniskai sabiedrībai kopumā. Efektīvs pārmaiņu process prasa dialogu – politisko, ekonomisko un sociālo. Šī grāmata ir vērtīga vēstures liecība par Latvijas atgriešanās un izaugsmes ceļu mūsu dabiskajā vidē – Eiropā. Tikai ekonomiski attīstītas, finansiāli spēcīgas valstis spēj novērst riskus valsts neatkarībai un nodrošināt tautas labklājību."

Eiropas Komisijas, Ārlietu ministrijas un Eiropas tautas partiju grupas Eiropas Parlamentā kopīgi atbalstītā dāvināšanās akcijā grāmatu“Atgriešanās Eiropā 1990-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā” saņems visas Latvijas augstskolas, vidusskolas un profesionālās vidusskolas, kā arī Latvijas publiskās bibliotēkas. Grāmatas e-versija jebkuram interneta lietotājam būs brīvi pieejama Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālajā bibliotēkā: http://dom.lndb.lv/data/obj/67712.html

 

Foto: Ārlietu ministrija

vairāk

09.05
2016
Ārzemju studenti dalās ar savu pieredzi “Latvijas stāstu darbnīcā”

Ārzemju studenti dalās ar savu pieredzi “Latvijas stāstu darbnīcā”

Eiropas dienā, 9. maijā Latvijas Institūtā (LI) uz “Latvijas stāstu darbnīcu” pulcējās Latvijas augstskolās studējošie ārvalstu studenti un praktikanti no Norvēģijas, Francijas, Dienvidkorejas, Turcijas, Kanādas, Indijas, Nigērijas, Turkmenistānas, Krievijas, Slovākijas, Vācijas, Čehijas, Ķīnas. Studenti pārstāvēja Liepājas Universitāti, Banku Augstskolu, Latvijas Universitāti un Kanādas vēstniecību Latvijā. Pasākums noritēja Radošās darbības nedēļas “Radi! 2016” ietvaros.

Darbnīcas ietvaros katram dalībniekam bija iespēja uzstāties ar 3 minūšu stāstu par lietām, kas viņus Latvijā iedvesmojušas. Studenti atzina, ka viņus pārsteigušas tādas lietas, kā Latvijas iedzīvotāju strādīgums, viņu labās angļu valodas prasmes pat senioru vidū, patriotisms un savas zemes mīlestība, Latvijas interneta ātrums un pieejamība, Latvijas izglītības sistēmas kvalitāte un personiskā pieeja, sēņošanas sacensības, tas, ka latvieši ēd visu, kas izaug dārzā, un Latvijas skaistās ziemas un tīrā daba. Students no Norvēģijas uzskata, ka Latvijā preces ir lētākas un internets ātrāks, bet savādāk Latvija no Norvēģijas ne ar ko daudz neatšķiroties. Studenti no Dienvidkorejas izteicās, ka interneta ātrums un kvalitāte Latvijā ir tāda pati kā pie viņiem.

“Latvijas stāstu darbnīca” ir jauna LI komunikācijas programma apmaiņas studentiem, kuri studē Latvijā un Latvijas studentiem, kuri dodas studēt uz ārzemēm. Tās mērķis ir uzrunāt ārvalstu auditorijas par Latvijai svarīgiem jautājumiem, kā arī popularizēt Latvijas starptautisko atpazīstamību, un iespējas apceļot, mācīties, dzīvot, strādāt un investēt Latvijā.

Līdz šim “Latvijas stāstu darbnīcas” jau notikušas Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā, bet tuvākajā laikā plānotas arī Liepājas Universitātē un Latvijas Universitātē. Latvijā studējošajiem ārzemju jauniešiem “Latvijas stāstu darbnīca” tiek pasniegta ar nosaukumu “Stories of Latvia”.

 

Attēli no Latvijas stāstu darbnīcas: https://flic.kr/s/aHskzWoJtp

vairāk