20.09
2016
Taps apjomīgs darbs par Latvijas kino angļu valodā

Taps apjomīgs darbs par Latvijas kino angļu valodā

Šonedēļ pēc Latvijas Institūta (LI) ielūguma Latvijā viesosies ASV publicists un kino kritiķis Donalds Djūvijs, kurš strādā pie monogrāfijas par Latvijas kino. Viņam ieplānotas vairākas tikšanās un intervijas ar Latvijas kinoindustrijas pārstāvjiem, kā arī Cinevillas apmeklējums un publiska uzstāšanās “No Eiropas līdz Holivudai, un atkal atpakaļ”.

D.Djūvijs dzīvo Ņujorkā un ir vairāk nekā 30 daiļliteratūras un dokumentālās prozas grāmatu autors. Viņš sarakstījis monogrāfijas par Ziemeļvalstu kino un tādām kino nozares personībām kā Džons Stjuarts, Marčello Mastroianni, Lī Kobs un Džeimss Stjuarts Blaktons. D.Djūvijs ir autors ap 30 lugām, kuras iestudētas gan ASV, gan Eiropā, kurš strādājis arī pie televīzijas un kino scenārijiem un publicējis rakstus par kino nozari dažādos ASV laikrakstos un žurnālos.

Savā lekcijā “No Eiropas līdz Holivudai, un atkal atpakaļ” D.Djūvijs ar Latvijas kinoindustrijas pārstāvjiem runās par Eiropas, īpaši Skandināvijas, aktieru un citu kino nozares profesionāļu lomu ASV un pasaules kinoindustrijas attīstībā. Lekcija notiks ceturtdien, 22. septembrī pulksten 16:00 Latvijas Institūtā.

D.Djūvija vizīti rīko LI sadarbībā ar Nacionālo kino centru un ASV vēstniecību Latvijā.

 

Mediju ievērībai: Aicinām arī mediju pārstāvjus piedalīties D. Djūvija lekcijā, ceturtdien, 22. septembrī 16:00 Latvijas Institūtā, iepriekš piesakot savu dalību uz e-pastu kaspars.ruklis@li.lv, vai pa telefonu 67503653. 

 

Foto: Česlavs Gržibovskis

vairāk

08.09
2016
LI direktore piedalīsies Latgales dienās Īrijā

LI direktore piedalīsies Latgales dienās Īrijā

Latvijas Institūta (LI) direktore Aiva Rozenberga šo piektdien dosies uz Īriju, lai piedalītos Latgales dienās, kuras rīko Īrijas Latvijas tirdzniecības kamera, Latviešu asociācija Īrijā “LatWest” un Latvijas vēstniecība Dublinā.

A.Rozenberga piedalīsies Latgales dienu pasākumos ar aicinājumu tiem, kas aizceļojuši no Latvijas, saglabāt ciešus kontaktus ar cilvēkiem Latvijā, domāt par jaunām sadarbības iespējām, kā arī apsvērt atgriešanās iespēju tad, kad cilvēki būs tam gatavi. Viņa arī informēs Latgales dienu dalībniekus par LI iniciatīvām, piemēram, sadarbības projektiem ar Latvijas pašvaldībām un darba devējiem, kuru mērķis ir uzlabot darba un saziņas vidi, lai Latvija kļūtu par darbam un dzīvei pievilcīgāku valsti.

Latgales dienas no 8. līdz 11. septembrim notiks Īrijas pilsētā Klērmorisā, un to mērķis ir sekmēt interesi par sadarbības iespējām starp Īriju un Latviju. Tajās plānoti pasākumi informācijas apmaiņai ar Latgales pašvaldībām, amatniekiem, uzņēmējiem kultūras un sporta pārstāvjiem, kā arī Īrijas iedzīvotāju iepazīstināšana ar Latvijas kultūras mantojumu, tūrismu, biznesa, valsts un pašvaldību darbības principiem.

Ar mērķi uzturēt saikni ar Latviju un veidot sadarbību kultūrā, tūrismā, izglītībā, un uzņēmējdarbībā, Latvijas reģionu dienas Īrijā notiek kopš 2015. gada, kad tika sarīkotas Kurzemnieku dienas. Nākamgad plānotas Zemgales dienas, bet 2018. gadā, kad Latvija svinēs valstiskuma simtgadi – Vidzemes dienas. 

 

Attēls: Latgales koncertzāle GORS

Foto: Aleksandrs Tolopilo

vairāk

07.09
2016
Noskatieties video tiešraides “Novadu tēls = Latvijas tēls” ierakstu

Noskatieties video tiešraides “Novadu tēls = Latvijas tēls” ierakstu

7. septembrī Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga video tiešraidē uzrunāja Latvijas pašvaldību darbiniekus, aicinot pašvaldības domāt par īpaša piedāvājuma veidošanu tiem, kas vēlas atgriezties Latvijā. A. Rozenberga arī atgādināja pašvaldībām par iespējām iesaistīties dažādos starptautiskos projektos novadu un pilsētu reģionālās un starptautiskās atpazīstamības veicināšanai.

 

Tiešraides ierakstu var noskatīties Latvijas Pašvaldību savienības mājas lapā: http://www.lps.lv/lv/seminari-un-video/videoarhivs/3276-video-tiesraide-novadu-tels-latvijas-tels

vairāk

19.08
2016
Aicina pašvaldības domāt par piedāvājumu tiem, kas vēlas atgriezties

Aicina pašvaldības domāt par piedāvājumu tiem, kas vēlas atgriezties

“Latvijas Institūts (LI) aicina novadu un pilsētu pašvaldības domāt par savu piedāvājumu cilvēkiem, kas vēlētos atgriezties,” turpinot darbu pie sociālās kustības #GribuTeviAtpakaļ praktiskajiem soļiem šodien Mālpilī Latvijas pašvaldību komunikācijas speciālistiem teica LI direktore Aiva Rozenberga. Viņa uzsvēra, ka svarīgi nenodalīt savus cilvēkus no aizbraukušajiem, jo Latvijai ir svarīgs ikviens. Būtiski, lai tie, kas vēlas atgriezties zinātu, kur pašvaldībā vērsties, lai risinātu praktiskus jautājumus, un justos gaidīti.

Latvijas novadu un pilsētu komunikācijas speciālisti, kuri šodien pulcējās Latvijas Pašvaldību Savienības rīkotajā seminārā, ierosināja LI publiskajā komunikācijā runāt ne tikai par vienu Latviju, kā vietu kur atgriezties, bet par veselām 119 vietām, norādot uz Latvijas pašvaldību skaitu un izsakot vēlmi iesaistīties kustībā. Arī Latvijas Pašvaldību Savienība ir gatava atbalstīt kustības #GribuTeviAtpakaļ mērķus un veicināt praktisku rīcību.

A.Rozenberga iepazīstināja pašvaldību pārstāvjus ar dažādām iespējām pozicionēt novadus un pilsētas starptautiski, piemēram, piesakoties tādiem UNESCO un Eiropas Savienības tituliem kā kultūras, mūzikas, literatūras, grāmatu, gastronomijas galvaspilsētas un reģioni. Viņa rosināja arī domāt par novadu un pilsētu pozicionējumu nacionālā mērogā, piemēram, izsakot atbalstu Latvijas kultūras galvaspilsētas statusa izveidošanai.

Latvijas Institūts arī aicina Latvijas pašvaldības aktīvāk iesaistīties valsts popularizēšanā ārzemēs, izceļot savu unikalitāti un parādot Latvijas daudzveidību. Konkrēta rīcība varētu būt ciešāki kontakti ar citur Latvijā un pasaulē dzīvojošiem novadniekiem un viņu pieredzes un zināšanu izmantošanu novada attīstībā.

Viens no turpmākajiem LI soļiem sadarbībai ar pašvaldībām būs darbnīcu veidošana viedokļu līderiem novados. Kustības plānā ir arī kopīgas praktiskas iniciatīvas ar citām mērķa grupām, piemēram, darba devējiem, uzņēmējiem, jauniešiem, studentiem, senioriem, kā arī ar citiem cilvēkiem un organizācijām, kas vēlas iesaistīties.

 

Foto: True Vision

vairāk