04.07
2016
Atsauciet atmiņā svētku noskaņu ar Līgo videostāstiem

Atsauciet atmiņā svētku noskaņu ar Līgo videostāstiem

Lai parādītu pasaulei, cik labi latvieši līdz mūsdienām ir saglabājuši vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijas, Latvijas Institūts sadarbībā ar LSM.lv jūnijā rīkoja “Līgo videostāstu medības”, aicinot visus, kam pieejama videokamera vai viedtālrunis, iemūžināt un parādīt savas Jāņu svinēšanas tradīcijas. Kopā konkursam tika iesniegti 16 videostāsti. Atsevišķus darbus Latvijas Institūts plāno izmantot stāstot par Latvijas tradīcijām ārvalstīs.

Konkursa žūrijas komisija nolēma piešķirt vienu veicināšanas balvu Artūram Lūriņam, kurš savā video bija emocionāli attēlojis svētku noskaņu, kādai latviešu ģimenei gatavojoties Jāņiem. Citas balvas žūrijas komisija nolēma nepiešķirt, jo daudzi no konkursa darbiem diemžēl neatbilda vienam vai vairākiem nolikumā noteiktajiem tehniskajiem kritērijiem. Tomēr komisija nolēma dot iespēju arī plašākai sabiedrībai iepazīties ar visiem iesniegtajiem darbiem. Aicinām tos skatīt LSM.lv vai Latvijas Institūta uzturētajā Facebook profilā “Kaut kas mīļš no Latvijas”.

Lai gan konkurss ir noslēdzies un Jāņi šogad pagājuši, aicinām arī citus, kam izdevies iemūžināt latviešu Jāņu svinēšanas tradīcijas un kuri tās vēlētos parādīt citiem, ar saviem video dalīties uz Facebook profila “Kaut kas mīļš no Latvijas” sienas, pievienojot ierakstam tēmturi #LīgoLīgo.

Līgo videostāstu medībās iesniegtie darbi:

Iesniedzējs

Nosaukums

Hronometrāža

Druvienas cilts

Sajūtu video

2:54

Daina Zalāne

Pūdeles celšana Jāņos Brīvniekos 2016

2:58

Latviešu biedrība Beļģijā

Svinam Jāņus Briselē 2016

1:52

Artūrs Lūriņš

Gatavojoties Līgo

1:58

Dārta Smaine

Līgo diena

0:55

Madis Krūze

Jāņa rīta saullēkts

5:51

Madis Krūze

Sauli gaidot

4:41

Madis Krūze

Jāņu nakts rituāli

6:26

Kārlis Rozenbergs

Priecīgus Līgo!

0:32

Madis Krūze

Jāņuguns ozolā

5:06

Madis Krūze

Pēc saules rieta

3:50

Madis Krūze

Jāņugunskurs

4:50

Madis Krūze

Rituālā uguns

5:15

Madis Krūze

Jāņu vainagi

2:05

Dzīvotprieks.lv

Sētas aizsardzībai

6:10

Dzīvotprieks.lv

Pirts

2:05

 

LSM.lv http://www.lsm.lv/lv/raksts/izklaide/dzive/atsauciet-atmina-svetku-noskanu-ar-ligo-videostastiem.a190506/

KKMNL: https://www.facebook.com/kautkasmilsnoLatvijas/posts_to_page/

 

Foto: Ina Lazdiņa

vairāk

10.06
2016
Jauni prezentācijas "Latvia. Get to know it!" tulkojumi

Jauni prezentācijas

Latvijas Institūts ir sagatavojis trīs jaunus prezentācijas "Latvia. Get to know it!" tulkojumus. Prezentācija tagad ir pieejama arī spāņu, itāļu un Brazīlijas portugāļu (īpaši tiem, kas dosies uz 2016.gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro) valodās. Tās pieejamas brīvai izplatīšanai un izmantojamas tematiskās valsti prezentējošās Eiropas un pasaules līmeņa ekspozīcijās un izstādēs, kā arī starptautiskās valsts un privātā sektora organizētās konferencēs un pasākumos valstī un ārpus tās.

vairāk

06.06
2016
Latvijā viesojas septiņi reģionālie žurnālisti no Moldovas

Latvijā viesojas septiņi reģionālie žurnālisti no Moldovas

Šonedēļ no 6. līdz 9. jūnijam Latvijā viesojas septiņi žurnālisti no Moldovas reģionālajiem medijiem, kuri iepazīstas ar Latvijas pieredzi īstenojot ES asociācijas līgumu. Latvijas Institūts ir sagatavojis plašu vizītes programmu, kurā iekļautas tikšanās gan ar dažādām valsts un pašvaldību organizācijām, gan uzņēmumiem un mediju pārstāvjiem Rīgā, Iecavā, Bauskā, Rundāles novadā un Jelgavā.

Lai iepazītos ar Latvijas pieredzi, Rīgā žurnālisti tikas ar Saeimas, Ārlietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Latvijas Institūta, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Baltijas Mediju ekselences centra un Moldovas vēstniecības pārstāvjiem. Iecavā paredzēta viesošanās uzņēmumā “Balticovo”, Bauskā – tikšanās ar laikraksta “Bauskas Dzīve” redakciju un iepazīšanās ar vairākiem ar Eiropas Savienības atbalstu īstenotiem infrastruktūras un sociālajiem projektiem. Rundāles novadā žurnālisti apmeklēs zemnieku saimniecību “Urštēni”, lai uzzinātu, kā Eiropas Savienības iespējas izmantojuši Latvijas lauksaimnieki un mazie uzņēmēji. Programmā iekļauts arī Rundāles pils un Jelgavas centra apmeklējums.

Žurnālisti Latvijā ieradušies no Soroca, Falesti, Soldănesti, Gagauzia, Taraclia, Transnistria reģioniem un pārstāv laikrakstus, radio, televīzijas un interaktīvos medijus. Šo vizīti Latvijas Institūts rīko sadarbībā ar Ārlietu ministriju un ES Delegāciju Moldovā.

Neliels ieskats šeit.

vairāk

01.06
2016
Latvijas Institūts un LSM.lv rīko “Līgo videostāstu medības”

 Latvijas Institūts un LSM.lv rīko “Līgo videostāstu medības”

Aicinām visus, kam pieejama videokamera vai viedtālrunis ar video iespēju, piedalīties Latvijas Institūta un LSM.lv rīkotajās “Līgo videostāstu medībās”. Šīs akcijas mērķis ir parādīt pasaulei, cik labi latvieši līdz mūsdienām ir saglabājuši vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijas, jo Latvijā to svinēšana notiek īpaši vērienīgi, sekojot daudzus gadsimtus senām paražām.

Lai piedalītos “Līgo videostāstu medībās”, nepieciešams uzfilmēt līdz divām minūtēm garu videostāstu, kurā īsi parādīta vismaz viena Jāņu svinēšanas tradīcija. Tā kā materiālus paredzēts izmantot komunikācijā gan Latvijā, gan arī ārvalstīs, aicinām tos veidot vai nu latviešu, vai citās valodās, vai arī bez ierunāta teksta. Gaidām visdažādākos stāstus – gan no profesionāļiem, kas vēlas piedāvāt gaumīgi nofilmētu un samontētu materiālu, gan neprofesionāļiem, kuri vienkārši pamanās nofilmēt kādu interesantu svētku svinēšanas brīdi.

Lai gatavos stāstus iesniegtu dalībai “Līgo videostāstu medībās”, tie vislabākajā iespējamajā tehniskajā kvalitātē jāievieto kādā no sociālajiem medijiem (YouTube, Vimeo, Facebook vai citā), un jāizvieto uz Facebook konta “Kaut kas mīļš no Latvijas” sienas, pievienojot tēmturi #LīgoLīgo.

Veidojot videostāstus, aicinām to darīt ar cieņu pret citu autoru darbu izmantošanu. Ja izvēlaties noformējuma mūziku, pārliecinieties, ka tai ir brīvpieejas licence un jūs nepārkāpjat autortiesības, vai arī paši esat tās autori un kopā ar video varat mums to nodot izmantošanai komunikācijā. Atgādinām arī, ka īsus, līdz 30 sekundēm garus autordarbu fragmentus ir iespējams izmantot mediju materiālos bez īpašas atļaujas, titros obligāti norādot autorību.

Darbu iesniegšanas termiņš ir 30. jūnijs, bet gaidīsim agrāk/iepriekš veidotus darbus jau pirms Jāņiem. Autora prēmijas apmērs Latvijas Institūta žūrijas noteiktajiem trīs labākajiem darbiem ir šāds: 1. vieta – 300 EUR, divas veicināšanas balvas katra 100 EUR. 100 EUR liela prēmija noteikta arī portālā LSM.lv skatītāju balsojumā uzvarējušajam video. Balsošanas periods būs no 1. līdz 6. jūlijam.

Iesniedzot savus darbus jūs piekrītat nodot tos lietošanā LSM.lv, kas izmantos tos savā portālā, un Latvijas Institūtam, kurš plāno video izmantot starptautiskajā komunikācijā, lai popularizētu Latvijas tradīcijas pasaulē, tai skaitā publiskai izrādīšanai Latvijas pārstāvniecību rīkotajos pasākumos ārzemēs.

 

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.


LI konti sociālajos tīklos:

Facebook: If you like Latvia, Latvia likes you Facebook: Kaut kas mīļš no Latvijas

YouTube: LatvianInstitute

Twitter: @LatviaInstitute

Flickr: LatvijasInstituts
Storify: LatviaInstitute

SoundCloud: LatviaInstitute

 

Foto: Jānis Romanovskis

vairāk