26.10
2016
Ķīnas mediji raksta par Latviju

Ķīnas mediji raksta par Latviju

Šogad saistībā ar Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas sadarbības formāta 16+1 pasākumiem Rīgā Ķīnas medijos diezgan bieži tiek pieminēta Latvija, un jau iznākušas interesantas dzīvesstila un tūrisma tematikai veltītās publikācijas. Tā piemēram "Lonely Planet Traveller" Ķīnas izdevumā oktobra numurā ir pieejama plaša reportāža ar nosaukumu – „Rīga – Baltijas brīvā sirds”. Rakstā Ķīnas plašā auditorija var iepazīties ar Rīgas vēsturi, Jūgendstila arhitektūru, Centrāltirgu un gastronomiju, kā arī Nacionālo bibliotēku.

"Lonely Planet Traveller" dibināts 2008.gadā Anglijā, šobrīd žurnālu izdod kopumā 12 redakcijās. "Lonely Planet" redakcija ķīniešu valodā pastāv kā žurnāls papīra formātā,  elektroniskais žurnāls, Weibo profils, WeChat profils, audio un video kanāls, kopumā veidojot visaptverošu mediju platformu, kļūstot par profesionālu un respektablu nozares līderi ceļošanas žurnāla vidū visā Ķīnā. Žurnāla vidējā apgrozība mēnesī ir 718,000 eksemplāri. "Lonely Planet" žurnālam papīra formātā ir vairāk kā 700 000 uzticīgi lasītāji, profilam Weibo platformā dienā ir vairāk kā 100 000 apmeklējumi, Wechat platformā dienas skatījumu skaits vairāk kā 4000.

Pazīstams ceļojumu fotogrāfs un blogeris, freelance autors, ceļošanas entuziasts Jan Sja (Yang Xia) ir publicējis divus rakstus – vienu par Rīgu, otru par Kurzemi, sniedzot ieskatu ne tikai par apskates objektiem, bet arī par latviešu sabiedrību. Viņa profila apmeklētāju skaits ir 50 miljoni!

 

Vairāk par 16+1 pasākumiem Rīgā Ārlietu ministrijas mājaslapā.

16+1 valdību vadītāju sanāksmes un biznesa foruma mājaslapa: http://ceec-china-latvia.org/

vairāk

12.10
2016
Latvijas Institūta iniciatīvai iepriecināt senioru aprūpes centrus Ziemassvētkos atsaukušās jau vairāk nekā 20 diasporas skolas

Latvijas Institūta iniciatīvai iepriecināt senioru aprūpes centrus Ziemassvētkos atsaukušās jau vairāk nekā 20 diasporas skolas

Šoruden Latvijas Institūts (LI) uzaicināja pasaules latviešu skoliņas iesaistīties paaudžu stiprināšanas projektā – izveidot personīgus Ziemassvētku apsveikumus Latvijas sociālās aprūpes centros mītošajiem senioriem, lai iepriecinātu vientuļos Latvijas cilvēkus un stiprinātu ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes bērnu saikni ar Latviju. Šobrīd pieteikušās jau vairāk nekā 20 latviešu skolas no visas pasaules, un interesi turpina izrādīt arī citas lielākas un mazākas skoliņas. “Ir liels prieks redzēt šo milzīgo aktivitāti un sirsnīgās vēstules, ko saņemam no skoliņām visā pasaulē. Paldies katram bērnam, viņa vecākiem un skolotājiem, kas vēlas iepriecināt mūsu cienījamā gadagājuma iedzīvotājus,“ saka LI direktore Aiva Rozenberga.  

Ziemassvētku apsveikumus Latvijas senioriem pieteikušās sagatavot šādas latviešu skolas:

Bonnas latviešu skoliņa "Kamolītis" (Vācija), Bostonas latviešu skola (ASV), Briseles 2. Eiropas skola (Beļģija), Melburnas Latviešu biedrības Daugavas skola (Austrālija), Latviešu biedrības Īrijā nedēļas nogales skoliņa ''Kamenīte'' (Īrija), Latviešu centrs Līdsā un skoliņa "Pūcīte" (Anglija), Skoliņa Baškortostānas republikā (Krievija), Berlīnes latviešu skola (Vācija), Midlandes latviešu bērnu nedēļas nogales skoliņa “Pūcītes” (Īrija), Sietlas latviešu skoliņa (ASV), Brisbenes latviešu skoliņa (Austrālija), Latviešu kultūras skoliņa "Bergausis" (Norvēģija), Sandjego latviešu skoliņa (ASV), Strasbūras svētdienas skola (Francija), Latviešu skolas Hamiltonā (Kanāda), Latviešu valodas un kultūras skola “Auseklis” (Šveice), Norčēpingas latviešu skoliņa (Zviedrija), Maskavas latviešu bērnu svētdienas skola (Krievija), Romas latviešu bērnu skoliņa (Itālija), Ņūdžersijas latviešu skola (ASV), kā arī Nova Odesas latviešu skoliņa (Brazīlija).

Kā iepriekš ziņots, šī gada jūlijā Latvijas Institūts (LI) aizsāka sociālo kustību #GribuTeviAtpakaļ ar mērķi veicināt pasaulē dzīvojošo tautiešu saiknes stiprināšanu ar Latviju, un šis projekts iekļaujas šajā kustībā. Latvijas institūts saka paldies arī Latviešu valsts valodas aģentūrai un Ārlietu ministrijai par iesaistīšanos Ziemassvētku projektā.  

 

Foto: Ieva Luka/ LETA

vairāk

06.10
2016
Atvērtā lekcijā aicina domāt par saistošiem valsts popularizēšanas stāstiem

Atvērtā lekcijā aicina domāt par saistošiem valsts popularizēšanas stāstiem

Latvijas Institūts (LI) sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu 6. oktobrī rīkoja atklāto lekciju/ praktisko nodarbību “Latvijas stāstu darbnīca” valsts pārvaldē nodarbinātajiem. Lekcijas mērķis bija iepazīstināt auditoriju ar mūsdienīgas stāstniecības principiem valsts pārvaldē, sniegt ieskatu jaunajās Latvijas Institūta komunikācijas programmās, kā arī iesaistīt auditoriju praktiskā nodarbībā, veidojot vēstījumus par Latvijas sasniegumiem.

LI direktore Aiva Rozenberga, runājot par stāstniecības metodēm, aicināja auditoriju padomāt par lietām un vietām, ar ko dalībnieki lepotos starptautiski un/vai Latvijas mērogā; kā ieinteresēt starptautisku auditoriju par šo stāstu un veidot dialogu ar Latvijas cilvēkiem pasaulē.

Bezmaksas lekcijā piedalījās dažādu valsts un pašvaldības institūciju pārstāvji. Tika piedāvātas saistošas idejas par “Digitālo Latviju”, par iespējām jaunajiem uzņēmējiem, kvalitatīvu augstāko izglītību un aktīvās atpūtas iespējām dabā.

Latvijas Institūts piedāvā Latvijas stāstu darbnīcas ne tikai universitātēm visā Latvijā, bet arī ir uzsācis jaunu projektu sadarbībā ar Latvijas Samariešu apvienību, rīkojot praktiskās nodarbības vidusskolēniem par piederību savam reģionam un valstij. Šī bija jau otrā lekcijas valsts pārvaldē nodarbinātajiem.

vairāk

23.09
2016
LI Daugavpilī rīkos diskusiju vidusskolēniem “Vai man atgriezties?”

LI Daugavpilī rīkos diskusiju vidusskolēniem “Vai man atgriezties?”

Latvijas Institūts (LI) pirmdien, 26. septembrī rīkos diskusiju “Vai man atgriezties?” Daugavpils vidusskolēniem, kurā aicinās jauniešus uz sarunu par perspektīvām Latvijā. Tās mērķis ir nostiprināt jauniešos piederības sajūtu savai valstij un mudināt viņus apsvērt iespējas savu dzīvi un karjeru saistīt ar Latviju.

Diskusiju vadīs Laura Bulmane no Latvijas Samariešu apvienības, kura līdzīgus pasākumus ir vadījusi arī citviet Eiropā. Tajā piedalīsies apmēram 60 Daugavpils Valsts ģimnāzijas, J. Pilsudska Daugavpils poļu ģimnāzijas un Daugavpils Krievu liceja pēdējo klašu skolēni.

Daugavpils apmeklējuma laikā LI direktore Aiva Rozenberga tiksies arī ar Marka Rotko mākslas centra pārstāvjiem, Daugavpils Universitātes rektoru un studentiem, kā arī vietējo mediju pārstāvjiem. Daugavpils Universitātē viņa kopā ar kolēģi vadīs “Latvijas stāstu darbnīcu”, kuras mērķis ir piedāvāt vienotus vēstījumus par Latviju tiem studentiem, kas dodas studēt uz ārzemēm apmaiņas programmās.

 

Mediju ievērībai: Darbnīca “Vai man atgriezties?” notiks pirmdien, 26. septembrī pulksten 14:20 Daugavpils Valsts ģimnāzijā. 

 

© Foto: Daugavpils TIC

vairāk