25.05
2017
Kā tu vari iesaistīties akcijā #izskrienLatviju pasaulē?

Kā tu vari iesaistīties akcijā #izskrienLatviju pasaulē?
  1. Lejuplādē Endomondo vai citu skriešanas/maršrutu izstrādes aplikāciju.
  2. Atver Endomondo/vai citas aplikācijas izveidotajā profilā sadaļu “create route”.
  3. Paņem blakus Latvijas karti un zīmē aptuvenu tās kontūru savas mītnes pilsētas kartē, piemērojot maršrutu vietējiem ceļiem, ielām, pastaigu takām.
  4. Saglabā izveidoto maršrutu un dodies pilsētā. Kad esi kartes izvēlētajā sākumpunktā, sāc aplikācijā izvēlēto Latvijas kartes maršrutu.
  5. Kad esi šo ceļu noskrējis, nogājis, izbraucis ar riteni - dalies ar savu sasniegumu sociālajos tīklos, pievienojot klāt tēmturi #izskrienLatviju, fotogrāfijas, īsu piezīmi par to, ka par godu Latvijas valsts 100gadei šādi nesat sveicienu saviem draugiem, paziņām, darba biedriem citās zemēs un aicināt arī viņus iepazīt savu pilsētu no jauna veselīgā Latvijas pastaigā/skrējienā, izmantojot šo maršrutu.

 

Jau izveidotos maršrutus skati šeit!

Neskaidrību gadījumā sazinies ar Latvijas institūtu: info@li.lv

 

vairāk

22.05
2017
Latvijas institūta organizētā vizītē Baltijas valstu žurnālisti iepazīstināti ar Latvijas simtgades aktualitātēm

Latvijas institūta organizētā vizītē Baltijas valstu žurnālisti iepazīstināti ar Latvijas simtgades aktualitātēm

Atklājot Latvijas simtgades svinības, Latvijas institūts no 3.maija līdz 5.maijam Latvijā organizēja Lietuvas un Igaunijas mediju pāstāvju vizīti uz Rīgu, Rēzekni, kā arī Daugavpili.

 

Vizītes laikā Baltijas valstu žurnālistiem bija iespēja viesoties Brīvības piemineklī, apskatīt Latvijas Nacionālo bibliotēku, kā arī aplūkot pasaulē plašu atzinību ieguvušā Latvijas iesācējuzņēmuma "Aerones" bezpilota lidaparātu un tikties ar tā izstrādātājiem. Savukārt pirmās dienas noslēgumā žurnālisti veltīja laiku Latgales vēstniecības "GORS" apskatei un pauda atzinību par akustiskās koncertzāles arhitektūru un nozīmīgumu.

 

Tāpat žurnālisti Pasienā piedalījās īpašā ozolu stādīšanas akcijā "Apskauj Latviju!", kā arī veltīja ievērojamu uzmanību Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vizītei un tikās ar projektā "Lavka" iesaistītajiem jauniešiem.

 

Baltijas valstu žurnālistu delegācija savas vizītes laikā apmeklēja arī Aglonas baziliku un Koknesē topošo "Likteņdārzu".

vairāk

22.05
2017
Ēģiptē plaši pazīstamu mediju pārstāvji atzinīgi novērtē Latvijas simtgades svinību programmas piedāvājumu

Ēģiptē plaši pazīstamu mediju pārstāvji atzinīgi novērtē Latvijas simtgades svinību programmas piedāvājumu

Ēģiptes mediju pārstāvji no "Ēģiptes Radio un TV padomes", "MENA" (Middle East and North Africa) aģentūras, avīzes un sociālās platformas "Veto gate", kā arī lielākā privātā laikraksta "Al Masry Al Youm" vizītē Latvijā uzturējās no 15.maija līdz 18.maijam, tiekoties ar Latvijas uzņēmējiem, kā arī iepazīstot Latvijas tūrisma piedāvājumu, apmeklējot Eiropas gastronomijas reģionu.

 

Latvijā žurnālisti tika iepazīstināti arī ar valsts vēsturi un kultūru, tiekoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Rīgas Tehniskās universitātes vadību, kā arī Siguldas pašvaldības pārstāvjiem.

 

Žurnālistu vizīti organizēja Latvijas vēstniecība Ēģiptē sadarbībā ar Latvijas institūtu ar mērķi veicināt publicitāti un zināšanas par Latvijas politiku, vēsturi, kultūru un ekonomiku.

vairāk

15.05
2017
LI direktore Amerikas Latviešu apvienības kongresā uzsver diasporas lomu Latvijas tēla veidošanā ASV sabiedrībā

LI direktore Amerikas Latviešu apvienības kongresā uzsver diasporas lomu Latvijas tēla veidošanā ASV sabiedrībā

Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga 4.-6.maijā pēc Amerikas Latviešu apvienības (ALA) ielūguma piedalījās 66.ALA kongresā, runājot par Latvijas tēla veidošanu pēc Latvijas valsts simtgades, kā arī par iespējām iesaistīt ASV sabiedrību Latvijas simtgades notikumos. Novērtējot to milzīgo un nesavtīgo darbu, ko diaspora gadu desmitu gaitā ir veikusi, A.Rozenberga uzsvēra, cik būtiska ir diasporas un Latvijas draugu loma, izplatot tālāk informāciju par Latviju dažādām Amerikas sabiedrības grupām, sākot no kaimiņiem līdz pat vietējiem medijiem un valdības pārstāvjiem.

 

ALA kongresā tāpat piedalījās Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis Kristaps Grasis, Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un Latvijas vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanītis.

 

Popularizējot Latviju, Čikāgā arī tika izskriets Latvijas kartes kontūras maršruts, kas tagad pieejams ikvienam veselīga dzīvesveida piekritējam un akcijas #izskrienLatviju atbalstītājam.

 

7.maijā A.Rozenberga Bostonā tikās ar Jaunanglijas Baltiešu apvienību, lai pārrunātu latviešu, igauņu un lietuviešu kopīgos plānus Baltijas valstu simtgades atzīmēšanā nākamā gada novembrī Bostonā. Svinīgajos notikumos jau savu klātbūtni apsolījis Bostonas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Nelsons un lietuviešu kamermūziķi. Tāpat plānots izrādīt baltiešu filmas un rīkot tikšanās vakarus ar baltiešu personībām.

vairāk