22.05
2017
Latvijas institūta organizētā vizītē Baltijas valstu žurnālisti iepazīstināti ar Latvijas simtgades aktualitātēm

Latvijas institūta organizētā vizītē Baltijas valstu žurnālisti iepazīstināti ar Latvijas simtgades aktualitātēm

Atklājot Latvijas simtgades svinības, Latvijas institūts no 3.maija līdz 5.maijam Latvijā organizēja Lietuvas un Igaunijas mediju pāstāvju vizīti uz Rīgu, Rēzekni, kā arī Daugavpili.

 

Vizītes laikā Baltijas valstu žurnālistiem bija iespēja viesoties Brīvības piemineklī, apskatīt Latvijas Nacionālo bibliotēku, kā arī aplūkot pasaulē plašu atzinību ieguvušā Latvijas iesācējuzņēmuma "Aerones" bezpilota lidaparātu un tikties ar tā izstrādātājiem. Savukārt pirmās dienas noslēgumā žurnālisti veltīja laiku Latgales vēstniecības "GORS" apskatei un pauda atzinību par akustiskās koncertzāles arhitektūru un nozīmīgumu.

 

Tāpat žurnālisti Pasienā piedalījās īpašā ozolu stādīšanas akcijā "Apskauj Latviju!", kā arī veltīja ievērojamu uzmanību Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vizītei un tikās ar projektā "Lavka" iesaistītajiem jauniešiem.

 

Baltijas valstu žurnālistu delegācija savas vizītes laikā apmeklēja arī Aglonas baziliku un Koknesē topošo "Likteņdārzu".

vairāk

15.05
2017
LI direktore Amerikas Latviešu apvienības kongresā uzsver diasporas lomu Latvijas tēla veidošanā ASV sabiedrībā

LI direktore Amerikas Latviešu apvienības kongresā uzsver diasporas lomu Latvijas tēla veidošanā ASV sabiedrībā

Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga 4.-6.maijā pēc Amerikas Latviešu apvienības (ALA) ielūguma piedalījās 66.ALA kongresā, runājot par Latvijas tēla veidošanu pēc Latvijas valsts simtgades, kā arī par iespējām iesaistīt ASV sabiedrību Latvijas simtgades notikumos. Novērtējot to milzīgo un nesavtīgo darbu, ko diaspora gadu desmitu gaitā ir veikusi, A.Rozenberga uzsvēra, cik būtiska ir diasporas un Latvijas draugu loma, izplatot tālāk informāciju par Latviju dažādām Amerikas sabiedrības grupām, sākot no kaimiņiem līdz pat vietējiem medijiem un valdības pārstāvjiem.

 

ALA kongresā tāpat piedalījās Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis Kristaps Grasis, Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs Ilmārs Latkovskis, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis un Latvijas vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanītis.

 

Popularizējot Latviju, Čikāgā arī tika izskriets Latvijas kartes kontūras maršruts, kas tagad pieejams ikvienam veselīga dzīvesveida piekritējam un akcijas #izskrienLatviju atbalstītājam.

 

7.maijā A.Rozenberga Bostonā tikās ar Jaunanglijas Baltiešu apvienību, lai pārrunātu latviešu, igauņu un lietuviešu kopīgos plānus Baltijas valstu simtgades atzīmēšanā nākamā gada novembrī Bostonā. Svinīgajos notikumos jau savu klātbūtni apsolījis Bostonas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Nelsons un lietuviešu kamermūziķi. Tāpat plānots izrādīt baltiešu filmas un rīkot tikšanās vakarus ar baltiešu personībām.

vairāk

08.05
2017
4. maijā Latvija aktīvi izskrieta pasaulē

4. maijā Latvija aktīvi izskrieta pasaulē

Par godu 4. maijam, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai, Latvija izskrieta vai izstaigāta Hāgā, Frankfurtē, Oslo, Parīzē, Seulā, Reikjavīkā, Londonā, Dublinā un Čikāgā, bet Brīvības bulvāra svētkos Liepu alejā pie Ministru kabineta kartes vai aplikāciju, lai veiktu ap 3 km garo #izskrienLatviju ceļu Rīgā, saņēma un izmantoja vairāk nekā 600 cilvēku.

Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē un kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi, Latvijas Institūts kopā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina tautiešus un Latvijas draugus iesaistīties akcijā “Izskrien Latviju pasaulē”. Aicinājums ir ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai arī pat izpeldēt Latvijas kontūru un izmantot savas iecienītās aplikācijas, lai pēc tam ar rezultātu dalītos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju. Šādā veidā par Latvijas vēstnieku var kļūt ikkatrs. Nav nekādas noteiktas kilometrāžas, šo kontūru var izskriet kaut vai piemājas parkā. Galvenais – dalīties, lietot tēmturi #izskrienLatviju un pastāstīt par to visiem, kas būtu gatavi izskriet Latviju pasaulē.

Jāuzsver, ka ar 4. maija svētkiem nekas nebeidzas – aktīvi turpinās visdažādāko maršrutu Latvijas kontūras veidolā aktīva veidošana un skrējēji/gājēji gatavojas startam ne tikai dažādās Eiropas valstīs, bet arī tādās tālās zemēs kā Uzbekistāna, Jaunzēlande un Maķedonija. Jūnijā šo akciju uz Stokholmu īpašā skriešanas kruīzā vedīs taku skrējēju apvienība “Stirnu buks”. Līdz šim sagatavotos maršrutus var skatīt šeit: http://latvia.eu/news/jog-latvia-world

vairāk

27.04
2017
Izskrien Latviju 4.maijā Rīgas ielās

Izskrien Latviju  4.maijā Rīgas ielās

4.maijā no plkst.12:00 līdz 18:00 Liepu alejā pie Ministru kabineta tiks svinēti Brīvības bulvāra svētki par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai un Eiropas dienai 9.maijā. 

 

Svinot svētkus, Liepu alejā atradīsies Latvijas institūta "Izskrien Latviju" punkts, kurā ikkatrs varēs iegūt Latvijas karti un ar to rokās izskriet, iziet, izsoļot 2,8 km garumā Latvijas kontūru. 

 

Latvijas institūts aicina svinēt svētkus un dalīties ar ziņu savos iecienītākajos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju #LV100 #mans4maijs

 

Latvijas institūta un VSK Noskrien līdz šim sagatavotās kartes un maršrutus var apskatīt šeit

 

 

 

vairāk