17.07
2017
Lielbritānijā top LV100 veltīta mājas lapa

Lielbritānijā top LV100 veltīta mājas lapa

Arī Lielbritānijā top jauna mājas lapa, kur drīzumā varēs uzzināt par notikumiem Lielbritānijas latviešu sabiedrībā veltītiem Latvijas valsts simtgadei.

 

Par Latvijas valsts simtgades notikumu atspoguļojumu rūpējas latviešu kopienas nevalstiskā organizācija “Latvians in the UK”, kas atbalsta un veido pasākumus, kas palīdz veicināt latviskuma saglabāšanu ārpus Latvijas, un uztur informatīvo portālu (www.latviansinuk.co.uk), kur latviešu sabiedrība Lielbritānijā var gūt aktuālo un noderīgo informāciju par Latviju un Lielbritāniju.

 

Plašāk par “Latvians in the UK” iniciatīvu un Latvijas valsts simtgadei veltītajiem notikumiem Lielbritānijā drīzumā skatiet šeit.

 

Foto no Jāņu pasākuma Lielbritānijā, 2017. Autore: Lāsma Veigule. 

vairāk

10.07
2017
Kā svin Latvijas valsts simtgadi Amerikā

Kā svin Latvijas valsts simtgadi Amerikā

Pēc Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītājas Līgas Ejupes iniciativas tapusi jauna Latvijas Simtgades svinībām veltīta mājas lapa, kur varat vairāk uzzināt par notikumiem un jaunumiem Amerikas latviešu sabiedrībā, kas veltīti Latvijas Simtgadei. Aicinām apmeklēt un iepazīties ar jauno mājas lapu un interaktīvi piedalīties informācijas apritē un jaunu ideju apmaiņā! Plašāk skatiet šeit.

 

Foto: Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

vairāk

06.07
2017
Pēc simts gadiem Latvijas kopiena pat atradīsies uz Marsa

Pēc simts gadiem Latvijas kopiena pat atradīsies uz Marsa

Pēc 100 gadiem Latvija noteikti leposies ar savu senās pasaules izjūtu un tuvo saikni ar dabu, Latvija būs “zaļa” valsts un šis “zaļums” nodrošinās to, ka mēs būsim priekšā Rietumeiropai. Latvijas kodi būs pazīstami pasaulē, kā arī mēs būsim valsts, kas ģenerēs pasaules līmeņa idejas un mūsu tauta spēs paveikt to, ko citas tautas nespēj.

 

2017.gada 30.jūnijā Latvijas institūts piedalījās sarunu festivālā LAMPA, Cēsīs, un aicināja ikvienu festivāla apmeklētāju piedalīties sarunā par Latvijas divsimtgadi un paust savu redzējumu par valsts attīstību ilgtermiņā, sabiedrības vērtībām un darbiem, kas jāpaveic līdz mūsu valsts 200. dzimšanas dienai.

 

Runātāji uzsvēra, ka Latvijā tiks ražota sociāli laimīgāko cilvēku šokolāde un mūsu dzīves kvalitāte atbildīs mūsdienu Skandināvu valstu modelim. 2118.gadā Latvija leposies ar saviem cilvēkiem, kuri ir domājoši, inovatīvi un kopā spēj paveikt lielas lietas, turklāt 2118.gadā būs ieviests progresīvais nodoklis. Latvija būs interplanetāra valsts un latviešu kopiena pat atradīsies uz Marsa, un notiks pakāpeniska planētas kolonizācija, jo mūsu tēvu zeme uz to laiku būs ļoti vienmērīgi apdzīvota un tehnoloģiskās iespējas atļaus strādāt no jebkuras vietas. Tomēr šajos 100 gados mēs spēsim saglabāt savu saikni ar Latvijas valsti.

 

Sarunā par Latvijas valsts divsimtgadi piedalījās producente Leonarda Ķestere, žurnālists Juris Kaža, PROVIDUS pētniece labas pārvaldības un sabiedrības līdzdalības jautājumos Iveta Kažoka, jaunieši no Cēsu valsts ģimnāzijas Alberts Trucis, Mārtiņš Tilars un Rēzija Laumane, kas par godu Latvijas valsts simtgadei radījuši galda spēli “Iededz gaismu Latvijai”, psihoterapeite Inga Lāss, sociālās politikas pētniece Inga Liepa-Meiere, kā arī jaunākā Latvijas paaudze – brāļi Arturs Koljers un Ričards Koljers, un daudzi citi. 

vairāk

15.06
2017
Seminārs “Cultura lettica: latviešu nacionālā kultūra un etniskā identitāte”

Seminārs “Cultura lettica: latviešu nacionālā kultūra un etniskā identitāte”

Krievijas Zinātņu akadēmijas N. Mikluho-Maklaja vārdā nosauktā Etnoloģijas un antropoloģijas institūta vadošā pētniece Dr. hist. Svetlana Rižakova ielūdz uz savas grāmatas “Cultura lettica: латышская национальная культура и этническая идентичность” un kompaktdiska ““Солнечное древо, медные корни”: латышская культура в образах и повседневности” prezentācijas semināru 2017. gada 16. jūnijā plkst. 16.00 Rīgā, Pils ielā 21, 1.stāvā. Svetlana Rižakova daudzus gadus veltījusi Latvijas kultūras izzināšanai, te veicot lauka pētījumus un piedaloties zinātniskajā dzīvē. Jaunie izdevumi, kas šogad iznākuši Maskavā, ar viņas pētījumu gaitu un rezultātiem iepazīstina interesentus Krievijā.  

Pasākumā piedalīsies tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas”. Semināra norisi atbalsta Latvijas Institūts, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Latvijas Universitātes literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve.

vairāk