14.05
2018
Konference "Europe. After 100 Before" noslēgusies

Konference "Europe. After 100 Before" noslēgusies

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Institūts un Latvijas Politologu biedrība 2018. gada 7. maijā rīkoja augsta līmeņa starptautisku konferenci "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before).

 

Konference pulcēja pārstāvjus no valstīm, kuras parādījās Eiropas politiskajā kartē Pirmā pasaules kara beigās. Eksperti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji no Austrijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un citām valstīm sniegs savu redzējumu un dalīsies ar labās prakses piemēriem, ko šīs valstis tagad un nākamajos 100 gados var dot Eiropai – mieram, demokrātijai un izaugsmei.

 

Video ierakstus no konferences varat redzēt šeit.

 

Pēc konferences publiskota arī jauna grāmata “Europe. After 100 Before” (angļu valodā), kas pdf formātā pieejama šeit.

vairāk

09.05
2018
Akcija "Izskrien Latviju pasaulē" 5.maijā vieno daudz interesentu

Akcija "Izskrien Latviju pasaulē" 5.maijā vieno daudz interesentu

Akcijā “Izskrien Latviju pasaulē” piedalījušies cilvēki visdažādākajās pasaules malās. Gana skrējēju bijis gan mūsu zemē (Vaidavā, Rīgā, Madonā, Valkā, Kuldīgā, Saulkrastos un Alūksnē), kā arī pat tik tālās vietās kā Keiptauna (Dienvidāfrika), Nova Odesa (Brazīlija) un Baleāru salās (Spānija).

 

“Nekad neaizmirst par mājām” – ar tādu vadmotīvu akcijā “Izskrien Latviju pasaulē” piedalījies Henrijs Avotiņš, kurš Latvijas kontūras maršrutu kopā ar draugu Ritvaru Vestmani mērojis Oklērā, ASV. Daudzviet latvieši atzīmējuši uz kontūras attiecīgo novadu ar tā dziesmām, dejām vai citām aktivitātēm. Tā, piemēram, Milānā Sempiones parkā Latviju "ALISI – Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība" organizētajā pasākumā Latviju izskrējuši 40 lielu un mazu kāju pāri, simtgadei par godu kopumā pieveicot 100 kilometrus. “Forcesko pils mūri mums bija Daugavpils cietoksnis, Miera arkas tribīnes augstas kā Jūrkalnes stāvkrasts, grūtākie metri veda gar Igaunijas robežu, bet Rīgas centrā skanēja dziesma "Rīga dimd",” vēstīts biedrības Facebook kontā. Baltā galdauta svētku galds noslēgumā ticis klāts pašā Gaiziņkalna virsotnē, un viss parks pieskandināts ar latviešu dziesmām un dančiem.

 

Visgarākais izskrietais maršruts izrādījies Rīgā – 28,3 km, visīsākais – 1,2 km Listeras parkā Bredfordā, Lielbritānijā. Cilvēki gan skrējuši, gan gājuši, gan, piemēram, Hamburgā braukuši ar riteņiem.

 

Latvijas institūts un biedrība “VSK Noskrien” Latvijas atpazīstamības kampaņu “Izskrien Latviju pasaulē!” uzsāka jau pērn, un šogad aicināja ikvienu piedalīties, tieši 5. maijā izejot vai izskrienot, izskrituļojot vai izbraucot ar divriteni Latvijas kontūru kādā pasaules pilsētā. Lai piedalītos kampaņā, var izmantot jau sagatavotos maršrutus, kas atrodami portāla latvia.eu sadaļā latvia.eu/discover/jog-latvia, vai arī, izmantojot skrējēju iecienītās aplikācijas, izraudzītajā vietā izveidot savu maršrutu Latvijas kontūras formā. Pēc skrējiena vai maršruta izstaigāšanas aicinām piedzīvojuma fotogrāfijas un maršrutu kartes ievietot sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #izskrienLatviju un pavadošo tekstu svešvalodā, ka šis piedzīvojums veltīts Latvijas simtgadei.
 

Foto: Elīna Karule, "ALISI – Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība"

vairāk

02.05
2018
Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē

Latvieši un Latvijas draugi ārvalstīs 4. un 5. maijā aktīvi svinēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu: rīkos Baltā galdauta svētkus un izskries vai izies Latvijas kontūru pasaulē, piemēram, Itālijā, Lielbritānijā, Vācijā, Spānijā, ASV un Kanādā. Akcijā piedalīties iecerējuši arī tautieši tik tālās un neparastās vietās kā Dubaija un Baleāru salas, un aktivitātes gaidāmas arī Latvijas pilsētās, piemēram, Kuldīgā un Valkā. Kopumā latvia.eu mājaslapā ir atrodami jau 63 dažādi maršruti Latvijas kontūras formā 29 dažādās valstīs, un to skaits arvien pieaug.

 

Latvijas institūts un biedrība “VSK Noskrien” Latvijas atpazīstamības kampaņu “Izskrien Latviju pasaulē!” uzsāka jau pērn, un šogad aicina ikvienu piedalīties, tieši 5. maijā izejot vai izskrienot, izskrituļojot vai izbraucot ar divriteni Latvijas kontūru kādā pasaules pilsētā. Lai piedalītos kampaņā, var izmantot jau sagatavotos maršrutus, kas atrodami portāla latvia.eu sadaļā latvia.eu/discover/jog-latvia, vai arī, izmantojot skrējēju iecienītās aplikācijas, izraudzītajā vietā izveidot savu maršrutu Latvijas kontūras formā. Pēc skrējiena vai maršruta izstaigāšanas aicinām piedzīvojuma fotogrāfijas un maršrutu kartes ievietot sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #izskrienLatviju un pavadošo tekstu svešvalodā, ka šis piedzīvojums veltīts Latvijas simtgadei.

 

Nav nekādas noteiktas kilometrāžas, šo kontūru var izskriet kaut vai piemājas parkā jebkurā sev tīkamā laikā, aicinot pievienoties arī darba biedrus, kaimiņus un paziņas. Šādā veidā ikkatrs var kļūt par Latvijas un tās simtgades vēstnieku, kā arī uzdāvināt kādai pilsētai vēl vienu veselīgas izkustēšanās maršrutu!

 

Īss ceļvedis, kā iesaistīties akcijā, atrodams šeit. Līdz šim sagatavotos maršrutus var skatīt šeit. Ja nepieciešama palīdzība maršruta izstrādē, rakstiet info@li.lv. Ļoti priecāsimies saņemt informāciju par iecerētajiem skrējieniem – labprāt dalīsimies ar to savos sociālajos tīklos, mājas lapā utml.

 

 

Mediju kontaktiem:      

Astra Spalvēna

+371 67503667
astra.spalvena@li.lv

vairāk

27.04
2018
Notiks augsta līmeņa konference “EIROPA. PĒC 100 PIRMS”

Notiks augsta līmeņa konference “EIROPA. PĒC 100 PIRMS”

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Institūts un Latvijas Politologu biedrība 2018. gada 7. maijā rīko augsta līmeņa starptautisku konferenci "Eiropa. Pēc 100 Pirms" (Europe. After 100 Before).

 

Eiropas politiskajā kartē pēc I Pasaules kara parādījās iepriekš neeksistējušas robežas. 10 nācijām pavērās unikāla iespēja veidot jaunas demokrātijas. Uz kara fiziskajām un mentālajām drupām radās cerības, aizsākās valstu dzimšanas un demokrātiskas atdzimšanas procesi, attīstība caur pārmaiņu grūtībām. Tādām valstīm kā Latvija, Igaunija, Lietuva, Somija, Polija, Ukraina, Ungārija, Austrija, Čehoslovākija un Dienvidslāvija tālākais vēsturiskais ceļš izvērtās gana dramatisks – piedzīvojot gan īsus uzplaukuma periodus, gan II Pasaules kara jukas un postu, gan neatkarības atjaunošanu daudzās no minētajām valstīm, gan valstu sadalīšanos.

 

100 gadus pēc Pirmā pasaules kara Eiropa ir ne tikai ģeogrāfiska vienība globālajā kartē, bet tādu valstu un pilsoņu kopība, kura ir spējusi vardarbības vietā likt miermīlīgas sadarbības ideju un praksi. Bet ko šīs valstis un nācijas, kuras pieteica sevi uz pasaules skatuves pirms 100 gadiem, var Eiropai un pasaulei piedāvāt šodien kā pamatu stabiliem nākamajiem 100 gadiem?  Kas ir valstiskie sasniegumi, personiskās uzvaras un idejas, kā arī pilsoniskās spējas, kas ir dzinulis tālākai attīstībai un Eiropas lomai pasaulē?

 

Konference pulcēs pārstāvjus no valstīm, kuras parādījās Eiropas politiskajā kartē Pirmā pasaules kara beigās. Eksperti un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji no Austrijas, Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un citām valstīm sniegs savu redzējumu un dalīsies ar labās prakses piemēriem, ko šīs valstis tagad un nākamajos 100 gados var dot Eiropai - mieram, demokrātijai un izaugsmei.

 

Konference notiks  2018. gada 7. maijā no  plkst. 9.30-17.30,  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3.

 

Konferences programmu skatīt šeit.

 

Konferences rīkotāju uzrunas:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vairāk