03.08
2017
Par Latviešu jaudu 21.gadsimtā

Par Latviešu jaudu 21.gadsimtā

“Latvieši ir krietni, radoši izdzīvotāji, kuri jaudu ņem no mežiem Baltijas jūras krastā. Viņi pārstrādā gadsimtos pārbaudītās gudrības un dabas kapitālu 21.gadsimta strāvā.”

Eiropas Latviešu apvienības kongresa dalībnieki

 

No 2017.gada 27.jūlija līdz 30.jūlijam notika pirmais Eiropas Latviešu kongress (turpmāk – kongress), tas sākās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, turpinājās uz prāmja “Isabelle”, kas devās uz Stokholmu un atpakaļ, un noslēdzās Nacionālajā bibliotēkā. Kongress pulcēja 266 dalībniekus no 25 valstīm, arī jauniešus, kuri studē vai strādā ārvalstīs un studentus no Latvijas. Viens no galvenajiem kongresa jautājumiem bija – kas mēs esam, kas mūs vieno un kā saglabāt piederību savai valstij un vai tas ir vajadzīgs?

 

Kongresā Latvijas institūta direktore tika uzaicināta vadīt vienu no paneļdiskusijām un kopā ar kongresa dalībniekiem apzināt Latvijas status quo un aktualizēt Latvijas tēla iespējamos attīstības virzienus un scenārijus nākotnē. Meklēt atbildes, ar ko Latvija 2025.gadā ir pazīstama pasaulē? Kas Latviju padara atšķirīgu no citām valstīm? Radošajā darbnīcā dalībnieki tika aicināti pēc fokusa grupas modeļa sniegt savas asociācijas par valsts tēlu, kā arī pārdomāt par iespējām pašiem stereotipus par Latviju aizvietot ar jēgpilniem mūsdienīgiem Latvijas stāstiem un izstrādāt savu vēstījumu, kas fokusa grupas darba noslēgumā skanēja šādi: “Latvieši ir krietni, radoši izdzīvotāji, kas jaudu ņem no mežiem Baltijas jūras krastā un pārstrādā gadsimtos pārbaudītās gudrības, dabas un kultūras kapitālu 21. gadsimta strāvā”.

 

Iedvesmoti un ar idejām par mūsdienīgiem stāstiem Latvijai kongresa dalībnieki nokāpa no kuģa “Izabella” un turpināja diskusijas Nacionālajā bibliotēkā par vajadzību un veidiem, kā saglabāt piederību valstij.

 

Foto: Eiropas Latviešu apvienība 

vairāk

17.07
2017
Iezīmē kalendārā 2018. gada 5. maiju un #izskrienLatviju pasaulē!

Iezīmē kalendārā 2018. gada 5. maiju un #izskrienLatviju pasaulē!

Par godu gaidāmajai Latvijas simtgadei Latvijas kartes kontūru vakar Kanādas galvaspilsētā Otavā izskrēja divas latviešu un viņu domubiedru komandas, tādējādi piepulcinot vēl vienu maršrutu tiem, kas jau izveidoti Hāgā, Frankfurtē, Stokholmā, Oslo, Parīzē, Seulā, Reikjavīkā, Londonā, Dublinā, Čikāgā un citviet pasaulē, tostarp arī vairākās Latvijas pilsētās.

 

Lai veicinātu Latvijas atpazīstamību pasaulē un kopīgi sagaidītu Latvijas simtgadi, Latvijas Institūts kopā ar biedrību “VSK Noskrien” aicina tautiešus un Latvijas draugus iesaistīties akcijā nākamgad, 2018. gada 5. maijā – visiem pasaulē vienā dienā.

 

“Kopš pavasara, kad aizsākās šī Latvijas Institūta akcija, ir saviļņojoši, ar kādu atsaucību Latvijas cilvēki pasaulē ir aizrāvušies ar šo ideju. Katra šāda Latvijas karte stāsta par mūsu valsti un cilvēkiem, vairojot Latvijas atpazīstamību ļoti demokrātiskā, cilvēciskā un veselīgā veidā. Esmu no sirds pateicīga ikvienam lielam un mazam Latvijas patriotam par viņu aktivitāti un atsaucību, un esmu pārliecināta – 2018. gada 5. maijā visā pasaulē parādīsies vēl daudzas Latvijas kartes kontūras, kuras izskries vai izies dzīvespriecīgi, patriotiski cilvēki, tādējādi pasniedzot mūsu Latvijai veselīgu dzimšanas dienas dāvanu,” saka Latvijas institūta direktore Aiva Rozenberga.

 

Akcija “Izskrien Latviju pasaulē” ir aicinājums ikvienam aktīvam skrējējam vai gājējam izskriet, iziet, izbraukt ar riteni vai pat izpeldēt Latvijas kontūru kādā pilsētā un likt lietā savas iecienītās aplikācijas, lai pēc tam ar rezultātu dalītos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #izskrienLatviju un pastāstot saviem sekotājiem par Latvijas Simtgadi. Šādā veidā ikkatrs var kļūt par Latvijas vēstnieku! Nav nekādas noteiktas kilometrāžas, šo kontūru var izskriet kaut vai piemājas parkā. Galvenais – dalīties, lietot tēmturi #izskrienLatviju un pastāstīt par to visiem, kas būtu gatavi izskriet Latviju pasaulē.

 

Jāuzsver, ka arī šogad ikviens var iesildīt šo akciju, jau laikus izmēģinot savus spēkus un piesakot ideju. Īss ceļvedis par to, kā iesaistīties akcijā šeit.

 

Līdz šim sagatavotos maršrutus var skatīt šeit. Ja nepieciešama palīdzība maršruta izstrādē, rakstiet info@li.lv.

 

Foto no #izskrienLatviju Hagā 2017.gada 3.jūnijā. 

Autors: Jorens Jakovļevs 

 

 

 

Papildus informācija:  

 

Paula Prauliņa

tālr.: 67503653
e-pasts: paula.praulina@li.lv

 

 

 

vairāk

17.07
2017
Lielbritānijā top LV100 veltīta mājas lapa

Lielbritānijā top LV100 veltīta mājas lapa

Arī Lielbritānijā top jauna mājas lapa, kur drīzumā varēs uzzināt par notikumiem Lielbritānijas latviešu sabiedrībā veltītiem Latvijas valsts simtgadei.

 

Par Latvijas valsts simtgades notikumu atspoguļojumu rūpējas latviešu kopienas nevalstiskā organizācija “Latvians in the UK”, kas atbalsta un veido pasākumus, kas palīdz veicināt latviskuma saglabāšanu ārpus Latvijas, un uztur informatīvo portālu (www.latviansinuk.co.uk), kur latviešu sabiedrība Lielbritānijā var gūt aktuālo un noderīgo informāciju par Latviju un Lielbritāniju.

 

Plašāk par “Latvians in the UK” iniciatīvu un Latvijas valsts simtgadei veltītajiem notikumiem Lielbritānijā drīzumā skatiet šeit.

 

Foto no Jāņu pasākuma Lielbritānijā, 2017. Autore: Lāsma Veigule. 

vairāk

10.07
2017
Kā svin Latvijas valsts simtgadi Amerikā

Kā svin Latvijas valsts simtgadi Amerikā

Pēc Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītājas Līgas Ejupes iniciativas tapusi jauna Latvijas Simtgades svinībām veltīta mājas lapa, kur varat vairāk uzzināt par notikumiem un jaunumiem Amerikas latviešu sabiedrībā, kas veltīti Latvijas Simtgadei. Aicinām apmeklēt un iepazīties ar jauno mājas lapu un interaktīvi piedalīties informācijas apritē un jaunu ideju apmaiņā! Plašāk skatiet šeit.

 

Foto: Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

vairāk