06.07
2017
Pēc simts gadiem Latvijas kopiena pat atradīsies uz Marsa

Pēc simts gadiem Latvijas kopiena pat atradīsies uz Marsa

Pēc 100 gadiem Latvija noteikti leposies ar savu senās pasaules izjūtu un tuvo saikni ar dabu, Latvija būs “zaļa” valsts un šis “zaļums” nodrošinās to, ka mēs būsim priekšā Rietumeiropai. Latvijas kodi būs pazīstami pasaulē, kā arī mēs būsim valsts, kas ģenerēs pasaules līmeņa idejas un mūsu tauta spēs paveikt to, ko citas tautas nespēj.

 

2017.gada 30.jūnijā Latvijas institūts piedalījās sarunu festivālā LAMPA, Cēsīs, un aicināja ikvienu festivāla apmeklētāju piedalīties sarunā par Latvijas divsimtgadi un paust savu redzējumu par valsts attīstību ilgtermiņā, sabiedrības vērtībām un darbiem, kas jāpaveic līdz mūsu valsts 200. dzimšanas dienai.

 

Runātāji uzsvēra, ka Latvijā tiks ražota sociāli laimīgāko cilvēku šokolāde un mūsu dzīves kvalitāte atbildīs mūsdienu Skandināvu valstu modelim. 2118.gadā Latvija leposies ar saviem cilvēkiem, kuri ir domājoši, inovatīvi un kopā spēj paveikt lielas lietas, turklāt 2118.gadā būs ieviests progresīvais nodoklis. Latvija būs interplanetāra valsts un latviešu kopiena pat atradīsies uz Marsa, un notiks pakāpeniska planētas kolonizācija, jo mūsu tēvu zeme uz to laiku būs ļoti vienmērīgi apdzīvota un tehnoloģiskās iespējas atļaus strādāt no jebkuras vietas. Tomēr šajos 100 gados mēs spēsim saglabāt savu saikni ar Latvijas valsti.

 

Sarunā par Latvijas valsts divsimtgadi piedalījās producente Leonarda Ķestere, žurnālists Juris Kaža, PROVIDUS pētniece labas pārvaldības un sabiedrības līdzdalības jautājumos Iveta Kažoka, jaunieši no Cēsu valsts ģimnāzijas Alberts Trucis, Mārtiņš Tilars un Rēzija Laumane, kas par godu Latvijas valsts simtgadei radījuši galda spēli “Iededz gaismu Latvijai”, psihoterapeite Inga Lāss, sociālās politikas pētniece Inga Liepa-Meiere, kā arī jaunākā Latvijas paaudze – brāļi Arturs Koljers un Ričards Koljers, un daudzi citi. 

vairāk

15.06
2017
Seminārs “Cultura lettica: latviešu nacionālā kultūra un etniskā identitāte”

Seminārs “Cultura lettica: latviešu nacionālā kultūra un etniskā identitāte”

Krievijas Zinātņu akadēmijas N. Mikluho-Maklaja vārdā nosauktā Etnoloģijas un antropoloģijas institūta vadošā pētniece Dr. hist. Svetlana Rižakova ielūdz uz savas grāmatas “Cultura lettica: латышская национальная культура и этническая идентичность” un kompaktdiska ““Солнечное древо, медные корни”: латышская культура в образах и повседневности” prezentācijas semināru 2017. gada 16. jūnijā plkst. 16.00 Rīgā, Pils ielā 21, 1.stāvā. Svetlana Rižakova daudzus gadus veltījusi Latvijas kultūras izzināšanai, te veicot lauka pētījumus un piedaloties zinātniskajā dzīvē. Jaunie izdevumi, kas šogad iznākuši Maskavā, ar viņas pētījumu gaitu un rezultātiem iepazīstina interesentus Krievijā.  

Pasākumā piedalīsies tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas”. Semināra norisi atbalsta Latvijas Institūts, Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Latvijas Universitātes literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve.

vairāk

25.05
2017
Kā tu vari iesaistīties akcijā #izskrienLatviju pasaulē?

Kā tu vari iesaistīties akcijā #izskrienLatviju pasaulē?
  1. Lejuplādē Endomondo vai citu skriešanas/maršrutu izstrādes aplikāciju.
  2. Atver Endomondo/vai citas aplikācijas izveidotajā profilā sadaļu “create route”.
  3. Paņem blakus Latvijas karti un zīmē aptuvenu tās kontūru savas mītnes pilsētas kartē, piemērojot maršrutu vietējiem ceļiem, ielām, pastaigu takām.
  4. Saglabā izveidoto maršrutu un dodies pilsētā. Kad esi kartes izvēlētajā sākumpunktā, sāc aplikācijā izvēlēto Latvijas kartes maršrutu.
  5. Kad esi šo ceļu noskrējis, nogājis, izbraucis ar riteni - dalies ar savu sasniegumu sociālajos tīklos, pievienojot klāt tēmturi #izskrienLatviju, fotogrāfijas, īsu piezīmi par to, ka par godu Latvijas valsts 100gadei šādi nesat sveicienu saviem draugiem, paziņām, darba biedriem citās zemēs un aicināt arī viņus iepazīt savu pilsētu no jauna veselīgā Latvijas pastaigā/skrējienā, izmantojot šo maršrutu.

 

Jau izveidotos maršrutus skati šeit!

Neskaidrību gadījumā sazinies ar Latvijas institūtu: info@li.lv

 

vairāk

22.05
2017
Ēģiptē plaši pazīstamu mediju pārstāvji atzinīgi novērtē Latvijas simtgades svinību programmas piedāvājumu

Ēģiptē plaši pazīstamu mediju pārstāvji atzinīgi novērtē Latvijas simtgades svinību programmas piedāvājumu

Ēģiptes mediju pārstāvji no "Ēģiptes Radio un TV padomes", "MENA" (Middle East and North Africa) aģentūras, avīzes un sociālās platformas "Veto gate", kā arī lielākā privātā laikraksta "Al Masry Al Youm" vizītē Latvijā uzturējās no 15.maija līdz 18.maijam, tiekoties ar Latvijas uzņēmējiem, kā arī iepazīstot Latvijas tūrisma piedāvājumu, apmeklējot Eiropas gastronomijas reģionu.

 

Latvijā žurnālisti tika iepazīstināti arī ar valsts vēsturi un kultūru, tiekoties ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Rīgas Tehniskās universitātes vadību, kā arī Siguldas pašvaldības pārstāvjiem.

 

Žurnālistu vizīti organizēja Latvijas vēstniecība Ēģiptē sadarbībā ar Latvijas institūtu ar mērķi veicināt publicitāti un zināšanas par Latvijas politiku, vēsturi, kultūru un ekonomiku.

vairāk